Malta od 5 632 Kč
Zobrazit zájezdy

Ostrov Malta zvažuje zavedení cestovních koridorů pro Česko a další země

Ostrov Malta zvažuje zavedení cestovních koridorů pro Česko a další země

Malta zkoumá možnost vytvoření bezpečných cestovních koridorů s vybranými zeměmi. Prozatím jmenovala 9 destinací, se kterými by chtěla koridory vytvořit. Konkrétně se jedná o Českou republiku, Slovensko, Rakousko, Lucembursko, Norsko, Srbsko, Lotyšsko, Litvu a Izrael. Všechny tyto země považuje Malta za ty, které zvládli boj s nemocí Covid-19 a nachází se v podobné epidemiologické situaci.

Ministryně turismu Julia Farrugia Portelli v pátek oznámila, že kromě koridorů s vybranými zeměmi, se bude Malta soustředit v první fázi především na domácí turistický ruch. „Turistický průmysl prodělal obrovský šok. V první řadě se nyní budeme soustředit na domácí turismus, abychom znovu roztočili kolo. Léto bude,“ uvedla ministryně.

V současné době má každý, kdo do země přicestuje, povinnost jít do povinné 14denní karantény. Pokud by byly zavedeny cestovní koridory, dá se předpokládat, že by tyto přísné restrikce odpadly, vše je ale prozatím v jednání. Nicméně, stejně jako například Island, který se má otevřít turistům 15. června, bude i Malta od turistů žádat, aby si stáhli do svých telefonů oficiální aplikaci pro možnost trasování jejich pohybu.

Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

    Přečtěte si další informace

    V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

    Zobrazit všechny průvodce