Malta od 10 719 Kč
Zobrazit zájezdy

Pas nebo občanka na Maltu?

Pas nebo občanka na Maltu?

Čeká vás dovolená na Maltě a tápete, zda si nechat udělat cestovní pas? Potěšíme vás, nebudete ho potřebovat. A nemusíte řešit ani vízum. Malta má pro cestovatele z České republiky zaveden bezvízový styk, pokud délka vašeho pobytu nepřekročí 90 dnů.

Cestovní doklady pro dospělé

Turisté starší 18 let mohou na Maltu vycestovat na pas i občanský průkaz. Občanka musí být platná alespoň po dobu, po kterou se budete zdržovat v zemi. S občankou na Maltu ale jeďte jen v případě, že nemá ustřižený roh. Pokud plánujete ostrov jako líbánkovou destinaci po svatbě, nenechte si do OP stříhat nebo si vezměte pas. Před odletem si raději ověřte na stránkách MZV, zda se něco nezměnilo.

Letíte za pár dnů a zjistili jste, že vám platnost dokladů končí před dovolenou? Pak je vaší nadějí rychloobčanka.

Doklady pro děti

Cestují s vámi na Maltu děti mladší 15 let? Nezapomeňte, že musí mít také vlastní doklad. Pořídit jim můžete jak pas, tak občanský průkaz. Oba doklady platí 5 let, za předpokladu, že dítě nezmění zásadně svoji podobu. Více informací o dětských dokladech najdete v našem článku o cestování s dětmi.

Jak postupovat při ztrátě dokladů

Ztráta či krádež dokladů je vždy nepříjemná záležitost, v zahraničí o to víc. Co dělat? Obraťte se na italské velvyslanectví v Římě. To má od roku 2017 na starosti i Maltu. Úředníci vám poradí, jak zařídit náhradní doklad, se kterým budete moci odcestovat zpět do ČR.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce