Vízum do Ruska

Vloženo: 18. prosince 2018
Poslední příspěvek: 9. listopadu 2023
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Ahoj! máte někdo zkušenost s žádostí o ruské vízum? Chtěli by jsme letět do Moskvy, tam pobýt pár dní a potom vlakem nebo taky letecky do Petrohradu. Co vše je potřeba sehnat? Jestli je třeba nutné si předem zajistit ubytování apod. Jak dlouho trvá vyřízení? Díky

Odpovědi 43 odpovědí

Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
JJ, to je v podstatě to samé co je na newkaliningrad.su
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Vypadá to slibně. Sice píšou že definitivní inforamce bude zveřejněna až 1. července, ale to že je expicitně vyřazena Velká Británie a USA a že se se zeměni EU počítá je velmi nadějné
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Asi nejaktuálnější zpráva k tomuto tématu, je tu nepřímo řečeno, že by se to mělo týkat i ČR, ovšem je třeba počkat na oficiální oznámení, pravděpodobně 1.7. 19:
www.baltic-course.com/eng…
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Je to tady, na senamu je i ČR, funguje i odkaz na stránky, kde je možné si o vízum zažádat, ovšem podat žádost bude možné až 1.7.:
lv.sputniknews.ru/Russia…
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
@Ovča ~ dobrá práce - super. Už to plánujeme, asi druhá polovina srpna.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
@Arne1 ~ já mám srpen již obsazený, v září chci někam do tepla, takže j mě se Kaliningrad hodí ještě v červenci.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Už se objevila i barevná klikací stránka s informacema: electronic-visa.kdmid.ru/klgd…
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Náhodou jsem objevila zprávu, že od 1.10.2019 bude možné vycestovat na bezplatná e-visa i do St.Peterburku, zda to bude i pro občany ČR, není známo.
www.themoscowtimes.com/2019…
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Zajímavé, ale oni to v tom St. Petrburgu už podobně mají pro návštěvníky z lodí. Tady by bylo zajímavé, jako trasou by se smělo jet - je rozdíl zda kilometr za 0.40 Kč nebo za 1.50 Kč.
Jinak jsem už optimista, když Putin schválil celé EU mimo Británie pro Kaliningrad, tak už nás snad povolí i na další oblasti.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
@Arne1 ~ Pro řidiče by trasa byla asi zajímavá, vzhledem k tomu, že zpáteční letenka na přímé lety se dá koupit již za 4200Kč, tak pro mě jednoznačně letadlo.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
@Ovča ~ V jednom. Nedávno jsem byl ve čtyřech v Bělorusku, celkem 4000km, od spolucestujících jsem bral 1700Kč.
Momentálně hledám spolucestující do Kaliningradu a Pobaltí, bohužel všichni co je to zajímá to buď uskutečnili sami, nebo tam chtějí jet až v říjnu.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
@Arne1 ~ Z Pobaltí jsem se právě vrátila a do Kaliningradu letím v pátek. Takže v tomto tě zklamu. Srpen mám již obsazený zcela jinými aktivitami, prostě se mi Kaliningad jindy, než teď nehodí.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 5 lety
Arne1
před 5 lety
Na příští rok se slibuje zjednodušení běžných víz - zrušení potřeby touroperátora (nahrazeno rezervací hotelu) a prodloužení turistického víza na půl roku.
Prozatím bez podrobností.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
@Arne1 ~ Ano, tak jsem to četla, ale jisté je, že od 1.10.2019 bude stejný typ víza jako do Kaliningradu i do Leningradské oblasti.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Ovča
před 5 lety
Od 1.10. si bude možné požádat o elektronické bezplatné vízum i do Leningradské oblasti, nebude platit pro cesty vlakem, zde funkční odkaz i se seznamem zemí, kde je i ČR:
electronic-visa.kdmid.ru/spb…
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
Teď se objevil nový článek o roku 2021, s evizy se počítá, mají být na celé území Ruska - ale stále je tam že se počítá že budou placená 50 dolarů
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
@Arne1 ~ Dokonce jsem četla, že i letos by měly být další tři regiony na bezplatná osmidenní víza - Altajský kraj, ten ale asi nebude pro občany EU, neboť leží na východě. Pak Karélie, ta hraničí s Leningradskou oblastí a Krasnodarský kraj, což je ruské pobřeží Černého moře. Tyhle dva regiony by mohly být i pro občany EU. Jen nevím, od kdy. Kdybys na nějaké bližší info někde narazil, budu ráda za jejich sdělení.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
Teď jsem na jednom finském webu v angličtině našel informací, která asi nepotěší ty kteří uvažují výjezd z Kaliningradu a hned návrat. Podle toho webu nelze eviza vydávat pro častější návštěvy Kaliningradu jak jednou za 30 dnů.
Skrytý autor
Skrytý autor
před 4 lety
Skrytý autor
před 4 lety
Tento příspěvek byl skrytý administrátorem, protože porušoval pravidla webu.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů