Polsko od 799 Kč
Zobrazit zájezdy

Polsko památky a zajímavosti - jaké výlety doporučíte?

Vloženo: 23. ledna 2020
Poslední příspěvek: 21. srpna 2020
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Mirinka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Mirinka
Ahoj, ahoj jaké konkrétní památky nebo turistické zajímavosti jsou pro vás v Polsku nejzajímavější? Něco, kam se chcete ještě někdy vrátit nebo to doporučit kamarádům. Klidně Unesco nebo i další.

Odpovědi 35 odpovědí

Muffajzňa
stálá členka stálá členka /
Muffajzňa
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Muffajzňa
před 4 lety
Rozhledna Wathtower u Gliwic vypadá pěkně. Byli jste tam někdo? Je přístupná nebo je jen na podívání zezdola? Viděla jsem jen obrázky ...
Muffajzňa
stálá členka stálá členka /
Muffajzňa
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Muffajzňa
před 4 lety
@Mirinka ~ Ještě mě zajímají Ruiny zamku w Tworkowie. Vypadá to, že jsou volně přístupné. Nebyli jste někdo? Není tam nějaká zábrana, není to ohraničené?
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
Jinak moje srdcovka je Wroclaw, kdysi jsem tam dva měsíce žil. Přítelkyně se zase zamilovala do večerního Gdaňsku. Kdysi jsem jel lodí po kanálech Elblag - Ostroda. Toruň je taky perla. Naproti tomu nás vůbec nenadchla Lodž - podle nás ošklivé, otlučené, špinavé město.
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen /
Alena_Chytráčková
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Alena_Chytráčková
před 4 lety
A byli jste u nejvyšší sochy Ježíše Krista na světě?
Cestovatel_Traveler
stálý člen stálý člen /
Cestovatel_Traveler
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Cestovatel_Traveler
před 4 lety
Rozhodně Svídnice - chrám a Kostel Míru. Moc hezké se tam při cestě minimálně zastavit.
Cestovatel_Traveler
stálý člen stálý člen /
Cestovatel_Traveler
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Cestovatel_Traveler
před 4 lety
Ještě mě napadá Szklarska Poreba, kousek od Harrachova s největším dinoparkem v Polsku.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 4 lety
Arne1
před 4 lety
@Cestovatel_Traveler napsal(a):
Ještě mě napadá Szklarska Poreba, kousek od Harrachova s největším dinoparkem v Polsku.
Szklarska je spíše východisko pro vycházko do Krkonoš, samozřejmě s Karpaczem.
Cestovatel_Traveler
stálý člen stálý člen /
Cestovatel_Traveler
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Cestovatel_Traveler
před 4 lety
@Arne1 ~ To máte pravdu, my to tady máme kousek a ozubnicová trať do Poreby je fajn výlet. A polskou stranu Krkonoš zná málokdo přitom to taky stojí za to. Doporučuju všem omrknout kostelík Wang a od Wangu nahoru až k malému plesu.
Muffajzňa
stálá členka stálá členka /
Muffajzňa
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Muffajzňa
před 4 lety
Jefakt že Polsko málokdo u hranic dobře zná. Kbyby někdo věděl nebo byl u Ruiny zamku w Tworkowie, tak to sem prosím napište. není t odaleko od hranic a vypadá to "děsivě".
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 lety
Ovča
před 4 lety
Když už je řeč o Sklářské Porembě, tak mě se tam líbí ta černá turistická okružní značka, vede kolem celého města a přes jeho nejzajímavější místa a je to hezký okruh, část v Krkonoších a část v Jizerkách.
bez_přezdívky
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
bez_přezdívky
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
bez_přezdívky
před 4 lety
@Muffajzňa ~ V Rybniku je hezký cihlový kostel, jehož dvě věže jsou vidět z dálky.
Jinak se projděte po turistické značce z Wodzislaw do Rybnika, a pochopíte tu krajinu, ve které je zasazen. Po cestě je několik drobných zajímavostí ( Balaton, Studzienka, sanctuarium Boźego Ciala v Jankowicach, těžební oblast, železnice, ... )
Mirinka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Mirinka
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Mirinka
před 4 lety
Děkuji všem za mnoho krásných tipů ještě se trochu bokem zeptám jestli má někdo zkušenost s oblastí Polonina Caryńska v Biesczadech? Měli by tam jezdit přímé autobusy z Krakowa.
Muffajzňa
stálá členka stálá členka /
Muffajzňa
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Muffajzňa
před 4 lety
Není špatný zábavní park Zatorland, je tam taky Energylandia, to když chcete zařídit s dětma, není to o památkách
AhoyCareer
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
AhoyCareer
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
AhoyCareer
před 4 lety
@Mirinka ~ Odporúčam si prečítať taktiež náš blog na ktorom sa venujeme vyslovene iba tématike Polsko
ahoy.career/cs/blog
Mikey
Administrátor Administrátor /
Mikey
Administrátor Administrátor / před 4 lety

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů