Rumunsko od 6 499 Kč
Zobrazit zájezdy

Bezpečnost a co sebou do Rumunska

Vloženo: 11. července 2018
Poslední příspěvek: 30. července 2018
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je to v Rumunsku s bezpečnosti. Chtěli bychom s přáteli podniknout takový roadtrip. Máte nějaké typy co sebou?? Jak se vybavit? Pojedeme autem. Plán zatím pevný nemáme.

Odpovědi 3 odpovědi

Tomek
nový člen nový člen /
Tomek
nový člen nový člen / před 6 lety
Tomek
před 6 lety
Tak Rumunsko je především moc krásná země pro všechny co mají rádi panenskou přírodu, kouzlo tradičního venkova a panenské hory. S bezpečností je to trochu horší. Pokud jedete na vlastní pěst, určitě doporučuju být obezřetný. Na venkově a v horách se vám pravděpodobně nic nestane a lidé jsou tam pohostinní a milí. Ale v blízkosti velkých měst a u hlavních tahů opravdu pozor! Pokud máte v plánu třeba přespat v autě, tak v těchto místech nedoporučuji - maximálně na placených parkovištích pro kamiony u Turků, ale jinak ne. Zkusil jsem dvakrát s obytňákem a jednou mi vylomili víčko od nádrže a pokoušeli se dostat na naftu a podruhé se někdo dobýval i do auta - dost nepříjemné. (zvlášť nebezpečno okolo Temešváru). Jinak bacha na toulavé psy - jsou snad uplně všude. Ale rozhodně vás nechci od cesty odrazovat - Rumunsko stojí za to! Doporučuji na venkově okusit místní produkty - zeleninu, sýry, uzeniny apod.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Tomku moc díky za obsáhlou odpověď. My se určitě odradit nenecháme, počítali jsme s podobnou odpovědí. Budeme se tedy spíš snažit vyhýbat těm hlavním tahům a raději se budeme objevovat hory a vesničky, kde nám toho tolik hrozit nebude. Mě právě strašně láka ta krásná příroda a na koštovačku jídla se určitě těším. Bez pořádného jídla by to ani nebyla dovolená! Ale věřím, že to noční dobývání do obytňáku muselo být dost nepříjemné. Jak jsi to řešil? Lekli se a utekli?
Tomek
nový člen nový člen /
Tomek
nový člen nový člen / před 6 lety
Tomek
před 6 lety
Ještě mě napdlo, že jsem tam taky koupil naftu, po které se mi pořát přicpával palivový filtr a byl jsem pak rád když jsem pak v madarsku koupil nějakou premiovou a pořádně to protáhl. Ale to mohla být zkrátka jen smůla. A co se týká těch nepříjemností, poprvé jsem vylezl ven, byl to takový mladý klučina, něco blekotal a pak odjel malým nakladáčkem, se který měl stat hned vedle. Pak jsem si říkal že kdyby byli třeba dva - kdo ví... podruhé jsem vůbec nevylezl - nastartoval a kousek popojel. Utekli a já už ale neusnul

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů