Bulharsko od 2 519 Kč
Zobrazit zájezdy

Cesta přes Rumunsko / Srbsko (celnice) - podzim 2018

Vloženo: 9. října 2018
Poslední příspěvek: 13. listopadu 2018
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
JanB
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 6 lety
JanB
Zdravím, potřeboval bych radu od zkušenějších.Chystám se do Burgasu autem nyní v listopadu, kvůli rychlosti asi přes Srbsko a povezu naložené auto ( nové věci do pořízeného apartmánu pro vlatní potřebu v originál krabicích 3x LCD TV cca 50", vysavač, nářadí, hardy apod.)Nakolik se má připravit na poblémy na přechodech Maďarsko > Srbsko a Srbsko > Bulharsko s tímto zbožím? Vím že přes Rumunsko by neměl být problém, protože to je celá cesta v EU ale trochu se obávám se Srbskem. Díky za postřehy a rady.

Odpovědi 5 odpovědí

Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 6 lety
Arne1
před 6 lety
Obávám se, že překročíš bezcelní limity pro přejezd nonEU hranic. A to dokonce dvakrát. Tiráci to mají řešené zaplombovanými auty, to asi nebude tvůj případ. Nejjednodušší by bylo se na srbskou dálnici vyprdnout a jet raději jen Rumunskem. Anwébo prozkoumat možnost převozu nějakou firmou která dopravuje zboží do Bulharska.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Ahoj Jendo, z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že na hranicích Srbové moc problémy nedělají a hlavně jsou stále dost uplatní, takže když se něco nezdá, stačí menší pozornost a vše je ok. Horší jsou Maďaři - to jsou potvory. Zvlášť na přechodu Horgoš. Jezdil jsem několik let s dodávkou do Řecka a vím o nich svý. Jinak by mělo existovat takové celní prohlášení, kde to máte všechno zaregistrované a při opětovném vstupu do unie by vám to měli zrušit. Zeptejte se na celním úřadě, tam vám to řeknou přesně. Já osobně bych to ale vzal přes Rumunsko, je to bez problemů a dálnice v Rumunsku teď uplná pohoda!
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 6 lety
Arne1
před 6 lety
Barin: Četl jsem o podobné situaci z jiného konce EU - průjezd Švýcarskem. Tam právě psali, že jde vlastně o dvě hranice - import do Švýcarska a export se Švýcarska dále. Tohle je velmi podobné.
Mimochodem, srbové jsou hodně nepříjemní, pokud je to na hranici s Kosovem.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
arne1: hm, přes kosovo jsem nikdy nejel. Vždy makedonie-řecko. Ale co vim, se srbama se vždycky dalo domluvit - makedonci si o úplatek klidně řeknou a vůbec se nestydej a srbové ho zkrátka čekají, ale většinou si o něj sami neřeknou. Asi by to teda nějaká pozornost spravila, ale jak říkám já bych s tím jel přes Rumunsko.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 6 lety
Arne1
před 6 lety
Teoreticky sice možné že by to bakšiš spravil, ale v praxi si myslím že ti Srbové si nechtěli dělat problémy. Moc dobře věděli, že když by nás s neorazítkovaným pasem pustili, tak že na to přijdou jejich kolegové na druhé straně Srbska a oni by byli v průseru.
Šlo totiž o to, že jeden z účastníků výpravy neměl občanku - jen pas. A s pasem se hranice Kosovo - Srbsko dá překročit pouze tehdy, když už je v něm platné vstupní razítko do Srbska. No a my cestu tam jeli Chorvatskem.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů