Rozhovor s Lenči

Vloženo: 15. dubna 2019
Poslední příspěvek: 16. dubna 2019
Administrátor Administrátor /
Dáša
Administrátor Administrátor / před 5 lety
Dáša
Nově přinášíme rozhovory s ostřílenými cestovateli z Cestolina. Jejich vlastní zkušenosti a rady. Jako další jsme se rozhodli vyzpovídat Lenči.

Lenči našla spolu se svým přítelem společnou vášeň – cestování. Baví ji poznávat a učit se nové věci, získávat zkušenosti a zážitky, o které není nikdy nouze. Lenošení na pláži pro ní není, a proto si vždy ráda půjčí automobil a projede toho co nejvíce. Díky moderní technice nemá problém se domluvit kdekoliv.
Její další velkou vášní je fotografování, vy se tak na Cestolinu můžete podívat na její nádherné fotografie (převážně z Řecka) a samozřejmě přečíst hodnotné recenze a příspěvky.

Jejím oblíbeným citátem je:
„Alespoň jednou za rok navštiv místo, kde jsi nikdy předtím nebyl.“

1) Lenko, my o Vás víme, že mezi Vaše nejoblíbenější destinace patří Řecko? Kterou oblast byste mohla doporučit ostatním a proč?
Několik let jsme jezdili do oblíbeného Chorvatska, projeli jsme celou jižní Dalmácii. Pak jsem nějak chtěla změnu a jelikož se mi Řecko podle obrázků v katalozích natolik zalíbilo, řekla jsem si, že zkusíme dovolenou trávit tam. První dovolená byla na ostrově Korfu a od té doby létáváme jen na řecké ostrovy. Řeckou pevninu zatím vynecháváme, vybíráme pouze ostrovy. Po dvou namátkově vybraných destinacích vybírám již daleko pečlivěji a to podle recenzí, vyhlášených TOP pláží, krásné přírody a památek. Zatím mohu doporučit Lefkádu (letovisko Agios Nikitas), která splnila všechna má očekávání jak z hlediska letoviska, ubytování, nádherných pláží (Milos, Porto Katsiki, Kathisma atd.) spolu s útesy a různými barvami moře a v neposlední řadě i dobrého řeckého jídla. Kdo má rád divokou přírodu a rád cestuje autem po ostrově, vřele Lefkádu doporučuji. Má opravdu co nabídnout.
2) Pokud byste měla srovnat stále oblíbené Chorvatsko, Itálii nebo třeba Egypt s Řeckem, v čem myslíte, že tkví kouzlo Řecka? Při srovnání s jinými zeměmi, myslíte si, že je Řecko finančně dostupná země?
V Řecku se mi moc líbí, že tam najdete všechno. Jak nádhernou přírodu, tak památky, možnost turistiky pro aktivně založené návštěvníky, průzračné a všemi modrými barvami hýřící moře, hory nebo kopce plné zeleně, dobré jídlo a milé lidi. Myslím si, že je Řecko v poslední době i velmi cenově dostupné a také to, že to letecky není časově náročné. Egypt je třeba v dnešní době také cenově lákavý, ale mě tato destinace neláká. Mám ráda destinace, které mají co nabídnout co do přírodních zajímavostí, památek a řecké kultury a určitě také i tolik příjemné lenošení na atraktivních plážích. Řecko je prostě finančně dostupná země, kde si každý najde odpočinek podle svého gusta. Pro mě je hlavně Řecko zajímavé pro svou jedinečnou přírodu, kterou jsem zatím jinde neviděla.
3) Mimo Řecka jezdíte ráda i po naší krásné vlasti. Jaká místa patří mezi Vaše nejoblíbenější? Čemu dáváte přednost (památkám, pěknému koupání, wellness, túrám, ...)?
Tak to je různé. Moc se mi líbil např. výlet do severních Čech na Ještěd, hrad Trosky a Prachovské skály. Nádherné výhledy, krásná krajina. Pak také Karlovy Vary a Mariánské lázně. Spíše dávám přednost túrám s určitým cílem. Nebo hrady a zámky, to jsem dříve nijak zvlášť nemusela, ale takový Český Krumlov v jižních Čechách, zámek Hluboká, Červená Lhota… prostě úžasné. Wellness zatím ne, bereme to tak, dokud nám nohy slouží tak projdeme všechno, kde se dá. Často podnikáme výšlapy na Praděd a na Pustevny v Beskydech. Co se týče koupání, tak miluji koupání v průzračném a tyrkysově zbarveném moři, zátokách nebo lagunách. Vyřádili jsme se právě na Lefkádě, kde jsou na západním pobřeží velké vlny. To je jiné kafe
4) Na dovolenou vyrážíme všichni s platnými cestovními doklady, oblečením a potřebným obnosem peněz. Mimo tyto věci, co nikdy nesmí chybět ve vašem kufru?
Jasně, že opalovací krémy, batoh, karimatka a plavky, letos vaše žlutá Cestolino osuška, navigace do auta a hlavně fotoaparát. Hodně fotíme, nahráváme videa. Snažíme se zachytit zajímavá atraktivní místa a také překrásné západy slunce nad útesy, nad mořem. Prostě všechno, co stojí za to zachytit na fotografiích.
5) Vzpomenete si na Váš nejhezčí zážitek, který se Vám při cestování stal?
Vzpomněla bych si spíše na nevšední zážitek ze Zakynthosu z plavby lodí kolem ostrova a Blue caves. Byl to moc hezký zážitek, ale při koupání na pláži Navagio se to trochu zvrtlo. My jsme naštěstí zůstali na lodi, koupat jsme se nešli. Většina turistů z lodního výletu po můstku skočila do vody a doplavala kousek na pláž ke ztroskotané lodi. Po půl hodině se pak najednou změnilo počasí tak, že velké vlny nedovolily lidem na pláži doplavat k můstku a vyskočit na něj. Na pláži byli i starší lidé nebo větší děti. Nástup na můstek při velkých vlnách byl hodně dramatický. Můstek se hodně houpal a i dva plavčíci měli co dělat, aby pomohli lidem ve vlnách se dostat na loď. Jednu starší ženu vlna odhodila zpět na pláž, kde ji ostatní museli oživovat. Byli jsme nakonec rádi, že jsme na pláž nešli.
Děkujeme za velmi milé odpovědi. Zaujal vás rozhovor? Zeptejte se Lenči na to, co vás zajímá...

Odpovědi 2 odpovědi

Karolína_Palečková
nový člen nový člen /
Karolína_Palečková
nový člen nový člen / před 5 lety
Karolína_Palečková
před 5 lety
Hezký den, my jsme často jezdili do Chorvatska až po sezóně a většinou se dalo stále koupat a bylo teplo. Platí tohle i u Řecka, pokud by člověk jel například koncem září?
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
@Karolína_Palečková ~ Dobrý večer, Řecko se nachází jižněji a po sezóně je zde počasí určitě stabilnější než v Chorvatsku. Teploty v září stále dosahují krásných 30 °C a moře je pěkně vyhřáté, navíc je zde podstatně méně lidí než o letních prázdninách. Takže se ničeho nebojte a určitě do Řecka mimo hlavní sezónu vyrazte.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů