Průvodce Bali

Vízum na Bali - Potřebujete ho? Jak zažádat? Jak ho prodloužit?

Víza na Bali závisí na délce a účelu vašeho pobytu v Indonésii. Pokud cestujete na dovolenou, za rodinou, kulturou nebo jen projíždíte do jiné země a nehodláte se zdržet déle než 30 dnů, platí pro vás na Bali bezvízový vstup. Na delší dobu je ale potřeba zajít na úřad.

Aktuální kurz rupie na Bali, kde a jak na Bali platit a měnit peníze

Čím platit na Bali? V Česku indonéské rupie neseženete, pro nezbytný začátek si proto nachystejte dolary nebo eura. Pro delší pobyt a cestování na Bali se ale bez rupií neobejdete. Poradíme vám, jak je to s bankomaty na Bali a s platbami kartou.

Očkování při cestě na Bali a zdravotní rizika

Očkování na Bali zatím není povinností. Existují ale vakcíny, které je lepší mít, pokud nechcete zbytečně riskovat, obzvlášť pokud hodláte navštívit odlehlejší části ostrova. Kromě očkování na Bali je potřeba věnovat pozornost například místním komárům, jídlu a pití a volně se pohybujícím zvířatům.

Bezpečnost na Bali - kriminalita, přírodní katastrofy a další hrozby

Bali je stále nejbezpečnějším indonéským ostrovem. Pro turisty představují určité riziko kapsáři a zneužití bankovních údajů při neopatrném používání platebních karet. Geologická poloha Indonésie bohužel přeje i přírodním katastrofám.​​​​​​​