Průvodce Bali

Vízum na Bali - Potřebujete ho? Jak zažádat? Jak ho prodloužit?

Víza na Bali závisí na délce a účelu vašeho pobytu v Indonésii. Pokud cestujete na dovolenou, za rodinou, kulturou nebo jen projíždíte do jiné země a nehodláte se zdržet déle než 30 dnů, platí pro vás na Bali bezvízový vstup. Na delší dobu je ale potřeba zajít na úřad.

Očkování při cestě na Bali a zdravotní rizika

Očkování na Bali zatím není povinností. Existují ale vakcíny, které je lepší mít, pokud nechcete zbytečně riskovat, obzvlášť pokud hodláte navštívit odlehlejší části ostrova. Kromě očkování na Bali je potřeba věnovat pozornost například místním komárům, jídlu a pití a volně se pohybujícím zvířatům.

Bezpečnost na Bali - kriminalita, přírodní katastrofy a další hrozby

Bali je stále nejbezpečnějším indonéským ostrovem. Pro turisty představují určité riziko kapsáři a zneužití bankovních údajů při neopatrném používání platebních karet. Geologická poloha Indonésie bohužel přeje i přírodním katastrofám.​​​​​​​

Tipy na aktivity na Bali – sport i relax v exotickém ráji

Perfektní vlny, tradiční balijské tance a roadtripy na skútru. Bali je ideálním místem pro relax a odpočinek i pro strávení aktivní dovolené. Projeďte si ostrov křížem krážem na motorce nebo vyzkoušejte surfování. Čtěte další tipy na aktivity na Bali.

Balijská kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Balijská kuchyně je velmi ovlivněna muslimskou a hinduistickou kulturou. Jejím základem je příprava jednoduchých, rychlých, ale chuťově výrazných pokrmů, protože Balijci používají hodně koření a zeleniny. Ve většině pokrmů se vyskytují nudle nebo rýže, vejce a kokosové mléko.

Bali: Rychlokurz jazyka – balijština

Chystáte se na dovolenou na Bali a máte obavy, že se nedorozumíte? Poradíme vám, jakým jazykem se na Bali mluví, a naučíme vás základní fráze, které se vám mohou před cestou hodit.