Bezpečnost na Bali - kriminalita, přírodní katastrofy a další hrozby

Bezpečnost na Bali - kriminalita, přírodní katastrofy a další hrozby

Bali je stále nejbezpečnějším indonéským ostrovem. Pro turisty představují určité riziko kapsáři a zneužití bankovních údajů při neopatrném používání platebních karet. Geologická poloha Indonésie bohužel přeje i přírodním katastrofám.

Krádeže

  • Dejte si dobrý pozor na své osobní věci. I na Bali se vyskytují kapsáři. Mějte vždy raději připravenou kopii stránky pasu s osobními údaji a fotkou. Samozřejmě jinde než samotný pas.
  • Při platbách kartou a výběrech z bankomatu si dávejte dobrý pozor při zadávání pinu. U bankomatu si všímejte přítomnosti podezřelých přídavných zařízení a cizích lidí. Ideální je mít dobře zabezpečenou kartu, například s možností blokace přes mobilní aplikaci.
  • Vyhýbejte se malým pouličním směnárnám a při výměně peněz obecně dávejte dobrý pozor.
  • Majetkovou trestnou činnost policie na Bali řeší jenom sepsáním protokolu. Nepočítejte s tím, že ukradené věci dostanete zpět.

Doprava, Taxi

  • Taxi je jistější objednávat přes telefon nebo nastupovat u hotelů a nákupních středisek. Ve voze hledejte taxametr a zkontrolujte, zda je zapnutý. Například společnost Bluebird je na Bali rozšířená a spolehlivá taxi služba.
  • Provoz je na Bali opravdu zběsilý, dávejte si proto pozor jako chodci i jako motoristé, například na skútru.

Bezpečnost, drogy

  • Ve městech je v noci jistější chodit ve skupině - stejně jako téměř všude. Například uličky Kuty a Legianu bují nočním životem a opilými turisty, kteří můžou být nepříjemní.
  • Nikdy na Bali nedovážejte (ani nevyvážejte) marihuanu a jiné drogy, ani je tam nekupujte. Za obchodování s drogami a dokonce i přechovávání tvrdých drog hrozí na Bali trest smrti. Za přechovávání marihuany hrozí až 4 roky vězení.

Přírodní pohromy

  • Indonésie leží na lomu tří tektonických desek, proto zde dochází k zemětřesením a následně vlnám tsunami, sopečným erupcím, ale také silným monzunovým větrům.
  • Vyplatí se sledovat místní zprávy a v případě hrozícího nebezpečí kontaktovat Velvyslanectví ČR v Jakartě nebo honorární konzulát na Bali a řídit se doporučeními místních úřadů.

Na aktuální bezpečnostní situaci na Bali se informujte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR. Zvažte také dobrovolnou registraci v databázi DROZD MZV ČR, na jejímž základě vláda organizuje pomoc českým turistům v případě přírodních katastrof a nepokojů v zahraničí.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Sopka na Bali aktuálně

Dobrý den. Máte prosím někdo aktuální imformace z Bali? Mám namysli konkrétmě jak vypadá sopka na Bali dnes? Prý většina lidí ruší dovolenou, tak… Zobrazit více
DanaDianaNoymi
DanaDianaNoymi

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce