Tipy na aktivity na Bali – sport i relax v exotickém ráji

Tipy na aktivity na Bali – sport i relax v exotickém ráji

Perfektní vlny, tradiční balijské tance a roadtripy na skútru. Bali je ideálním místem pro relax a odpočinek i pro strávení aktivní dovolené. Projeďte si ostrov křížem krážem na motorce nebo vyzkoušejte surfování. Čtěte další tipy na aktivity na Bali.

Surfování

Bali a celkově Indonésie jsou vyhlášenou surfařskou lokalitou. Pláže Canggu, Kuta a Legian jsou vhodné pro začátečníky a najdete tu i řadu surfařských škol. Pro nováčky v surfování jsou vhodné písečné pláže s menšími příbojovými vlnami. Na poloostrově Bukit čekají větší vlny pro pokročilé.

Pláže

Pláže jsou na Bali úplně všude a na výběr máte z velkých dobře dostupných pláží, kde ale může být hodně lidí. Větší soukromí zažijete na hůře přístupných plážích nebo v menších zátokách. Mnoho písčitých pláží je na poloostrově Bukit. K mnoha z nich vede cesta dolů z útesu pouze pěšky. Pláž u města Amed tvoří černý sopečný písek. Moře je tu krásně průzračné a oblast je vhodná ke šnorchlování a potápění. Kromě dechberoucích korálových útesů a živého podmořského života tu můžete vidět i vraky lodí.

Pláže v letoviscích Kuta a Legian jsou plné lidí, stánků a prodejců a proslavené svým rušným nočním životem. Pláž Canggu s černým pískem není úplně vhodná ke koupání, ale má pohodovou atmosféru komunity cestovatelů a digitálních nomádů. Obecně platí, že na severu ostrova jsou pláže klidnější než na jihu.

Masáže a relaxace

Masáže jsou na Bali záležitostí tradice, která se předává z pokolení na pokolení. Místní ženy po staletí zdokonalují své dovednosti, které mají podobu tradiční balijské masáže celého těla a několika dalších druhů, které mají ulevit od únavy a nemocí. Obvykle se jedná o masáž horkými kameny nebo bambusovými stvoly.

Na pláži nebo v lokálních salonech stojí masáž od 100 Kč, vyplatí se určitě smlouvat. V zavedeném podniku počítejte s cenou kolem 700 Kč a v luxusních zařízeních a spa zaplatíte 1500 Kč a více. Tady už bývají ceny pevně dané. Vlastní masážní salon mívá většina lepších hotelů. Připravte se na to, že některé typy masáží mohou být až bolestivé, zvlášť pokud si necháte namasírovat namožené svaly.

Dalším oblíbeným způsobem, jak na Bali relaxovat, jsou kurzy jógy a centrem je v tomto ohledu Ubud. Zacvičit si ale můžete i na pláži, rýžových políčkách, chrámových zahradách a podobně. Většina jógových center nabízí také možnost speciálních kurzů meditace. A v podstatě celé Bali nabízí nepřebernou škálu míst, kde meditovat.

Pokud raději meditujete aktivně, vyzkoušejte kurzy vaření. Konají se po celém ostrově a centrem je opět Ubud. Hlavní surovinou indonéské kuchyně je rýže a koření. Hojně se používá citronová tráva, zázvor, kurkuma, chilli pasta a arašídová omáčka. Kurz většinou probíhá tak, že jdete s kuchařem nakoupit na místní trh, dozvíte se něco o balijské kuchyni, tradičních pokrmech a pak za asistence instruktorů jídlo uvaříte a dochutíte.

Výlety na ostrovy

Při návštěvě Bali se nemusíte omezovat pouze na pobyt na jednom ostrově. V okolí je řada ostrovů a ostrůvků, které jsou dostupné lodí nebo letecky. Oblíbená je celodenní plavba po ostrovech Nusa Lembongan, Nusa Ceningan a Nusa Penida, kde je možné i přespat. Vyhlášené jsou také ostrovy Gilli s panenskými plážemi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Partacka pre mna(studentka VŠ) na 13 dni na Bali (prosím len ženy)

Ahojte, našla som zajazd na BALI s odletom 11.1.2021. Cena je úplně top 24000kc, bohuzial nemám s kým letiet, priatel ma povinnosti, a vsetkych… Zobrazit více
Bali2021
Bali2021

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce