Belgie od 7 599 Kč
Zobrazit zájezdy

Průvodce Belgie

Cestovní doklady do Belgie

Belgie je součástí Schengenského prostoru a pro vstup do země pas nepotřebujete, postačí občanka. V případě, že ji máte prošlou nebo poškozenou, je možné použít pas. Pro případ krádeže či ztráty je dobré si vzít oba doklady nebo alespoň kopii.

Jak a čím platit v Belgii

Chystáte se na výlet po Belgii nebo jedete navštívit Brusel – jedno z hlavních center EU? Připravili jsme pro vás praktické informace. Podívejte se na aktuální ceny v Belgii a možnosti, jak platit.

Autem do Belgie – povinné doklady, výbava a nejlepší trasa

Většina lidí míří autem do Bruselu, Brugg nebo Antverp. Do všech vyjmenovaných měst vede trasa přes Německo. Máme pro vás aktuální informace, jak dlouho cesta trvá, kolik stojí a co byste neměli zapomenout. Víme také, jestli se do Belgie vyplatí jet autobusem nebo vlakem.

Belgická kuchyně – nejznámější jídla, pití a jejich ceny

Belgická kuchyně si zakládá na kvalitě potravin a kombinuje francouzskou a nizozemskou kuchyni se špetkou německé. Nabízí výborné slávky, chutné pivo a luxusní čokolády. Zajímavostí je, že v Belgii vznikly hranolky, vafle a další jídla. Dočkáte se vynikajících masových specialit i zajímavé zeleniny.