Fidži od 86 445 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity na Fidži – národní parky, rezervace a vodopády

Tipy na aktivity na Fidži – národní parky, rezervace a vodopády

Souostroví Fidži je známé překrásnými plážemi, průzračnou vodou a bohatou faunou i flórou. Oblíbené jsou také zdejší národní parky, rezervace a vodopády.

Národní parky

Fidži nabízí celkem šest národních parků s výskytem vzácných dřevin, palem a bambusů. Uvidíte zde množství sov, papoušků, plazů i hmyzu. Na hlavním ostrově v Abaca Lautoka leží Koroyanitu National Heritage Park vhodný pro pěší turistiku i výlety na kole. Čekají vás tu zalesněné kopce, deštný prales a romantické vodopády.

Kousek od města Sigatoka se nachází rozhlehlý park Sigatoka Sand Dunes National Park s unikátním ekosystétem. Najdete zde písečné duny s archeologickým nalezištěm i velké množství rostlin a zvířat. Pokud se ocitnete na ostrově Tavenui, nenechte si ujít Bouma National Heritage Park s rozlehlým deštným pralesem a třemi vodopády, ve kterých se můžete dokonce i vykoupat.

Vodopády

Mezi nejnavštěvovanější fidžijské vodopády patří Tavoro Waterfalls na ostrově Taveuni, Biausevu Waterfall ve městě Sigatoka a Nakawaga Waterfall v Savusavu. Adrenalinová zábava vás čeká při sjezdu vodopádu Waitavala Natural Rock Waterslide na ostrově Taveuni.

Pláže

Nejkrásnější pláže s bílým pískem a modrou vodou hledejte na menších ostrovech. Uchvátí vás především Paradise Beach v Pacific Harbour, South Beach a Sunset Beach na Mana Island, Denarau Beach v Nadi a také Natadola Beach v Sigatoka.

Potápění a šnorchlování

Menší ostrovy poskytují perfektní podmínky pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou se ukrývá bohatý podmořský svět zahrnující hejna ryb i korálové útesy. Šnorchlovat i potápět se můžete na všech plážích a pro pohledy na fascinující život pod hladinou ani nemusíte plavat moc daleko.

V hotelových resortech a půjčovnách získáte za určitý poplatek celou šnorchlovací či potápěcí výbavu. Potápět se můžete dokonce i se žraloky a obřími mantami. Nejlepší místa k potápění jsou na Tavenui, Rainbow Reef, Coral Coast, Beqa Lagoon, Samosomb Strait, Astrolabe Reef a Kadavu.

Outdoorové aktivity

Fidži je ideálním místem pro outdoorové aktivity. Zkusit můžete celodenní treky, návštěvu místních památek, rybaření, sjíždění řeky, plavbu lodí nebo třeba plachtění. Milovníkům adrenalinové zábavy se bude líbit v lanovém centru Kila Eco Adventure Park na ostrově Viti Levu.

Nakupování

Na bleších trzích seženete jídlo, oblečení i místní rukodělné výrobky. Lautoka Market nabízí množství čerstvého ovoce, zeleniny, koření, ryb a dalšího zboží. Dobře a levně nakoupíte také na Suva Municipal Market, Nadi Produce Markets a Suva Flea Market. Pro řemeslné výrobky si zajděte do Municipal Handicraft Centre ve městě Suva.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce