Tipy na aktivity na Filipínách – kouzelná příroda pro outdoorové sporty i odpočinek

Tipy na aktivity na Filipínách – kouzelná příroda pro outdoorové sporty i odpočinek

Při návštěvě Filipín máte hned několik možností, jak si naplánovat program pro svou dovolenou. Čeká vás zde mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit, a mnoho zajímavých aktivit, které můžete vyzkoušet. Ačkoliv jsou Filipíny dvanáctou nejlidnatější zemí světa, stále si zachovávají krásnou přírodu na souši i pod hladinou.

Treky

Cesty přírodou jsou ideální možností, jak poznat krásy a zajímavosti dané země. Na Filipínách nebývají treky v rámci terénu příliš náročné a zvládne je každý milovník delších procházek. Při teplém počasí se na ně obvykle vyráží už brzy ráno. Mezi jeden z nejznámějších treků patří stezka na ostrově Luzon, která vede na sopku Pinatubo.

Oblíbená je také skupina ostrovů Palawan. Kromě pěších cest je samozřejmě možné provozovat i jiné outdoorové sporty. Příroda Filipín by se dala směle označit za jednu z nejvíce fotogenických na světě, a pokud plánujete trek, rozhodně nezapomeňte doma fotoaparát. Snímky opravdu stojí za to.

Potápění a šnorchlování

Stejně jako je nezapomenutelným zážitkem poznat při treku místní ostrovní krajinu, tak i život pod hladinou vám ukáže neméně fascinující přírodní svět. Potápění a šnorchlování je na Filipínách po právu velice vyhledávanou aktivitou. Můžete spatřit mnoho barevných rybek a rozmanitých korálů. Hledáte-li něco speciálního, nabízí se šnorchlování se žraloky velrybími na ostrovech Cebu a Luzon či pozorování mořských želv na ostrovech Apo a Balicasag.

Můžete se také zúčastnit různých kurzů v místních potápěčských centrech, kde se začátečníci naučí základní techniky sestupu pod hladinu a pokročilí se zase podívají například do starých vraků. Cena za 5 kurzů s výukou je přibližně 18 000 až 22 000 PHP a cena za 3 zajímavé ponory pro pokročilejší pak stojí 3 500 až 4 000 PHP.

Pláže

Filipíny jsou ideální destinací nejen pro adrenalinové sporty, ale i pro rekreaci a odpočinek. Ať navštívíte jakýkoliv z ostrovů této země, všude naleznete nádherné pláže s pískem a palmami. Díky tomu, že se pláže nachází prakticky na každém místě a na každém ostrově, není na nich příliš velký turistický ruch.

Můžete si pronajmout automobil nebo motocykl, vyrazit podél pobřeží a najít si pláž, na které budete úplně sami. Vždy se ale předem informujte o její bezpečnosti. Pláže na Filipínách jsou ideální pro opalování, míčové hry i romantické večery. Na mnohých z nich, zvláště poblíž měst nechybí bary, do kterých můžete zajít na drink.

Jeskyně

Další přírodní zajímavostí po stezkách, plážích a podmořském světě jsou jeskyně s nevšedními krápníkovými útvary. Na Filipínách jich najdete mnoho a část z nich je veřejnosti volně přístupná, do jiných je možný vstup jen s průvodcem. Některé jsou úplně či z části zatopené vodou a jejich prohlídka probíhá na loďkách, další naopak projdete suchou nohou. Mezi nejoblíbenější jeskyně patří Sumaguing, Lumiang, Cantabon nebo Hinagdanan. Za návštěvu určitě stojí i podzemní řeka Puerto Princesa.

Rodinné aktivity

Filipíny nejsou jen synonymem krásné přírody a sportů. Nabízejí také mnoho zajímavých zážitků, které si užijí i rodiče s dětmi. Mezi typické rodinné aktivity patří návštěva aquaparků, jako je například Ace Water Spa v Pasig, Aquaria Water Park v Calatagan nebo Riverview Water Park v Baguio. Zajímavý vodní park, který rozhodně stojí za návštěvu a který si zamilují dospělí i děti, je Ocean Adventure v destinaci Subic Bay Freeport Zone, kde kromě bazénů můžete vidět, jak se cvičí delfíni.

Milovníky dinosaurů určitě osloví Dinosaurs Island v Angeles City a v Baguio. Dinopark spolu se zoo i vodními skluzavkami najdete také v Rainforest Parku, který se nachází v Pasig. Další malou zoo můžete navštívit v Malagos Garden, kde se i dobře najíte a můžete obdivovat kreativní výzdobu i místní flóru. Ruské kolo a další pouťové atrakce si celoročně užijete v Sky Ranch San Fernando Pampanga.

Outdoorové aktivity

Filipíny nabízejí mnoho příležitostí pro sporty jak ve vnitrozemí ostrovů, tak přímo na pobřeží. Ať už se vydáte na trek nebo budete chtít vyzkoušet horolezectví či raftování a jiné zdolávání krajiny, najdete zde mnoho průvodců a center, která outdoorové aktivity nabízí.

Za vyzkoušení určitě stojí lezecká stěna a dobrodružství ve výškách v Sky Adventure v mrakodrapu v Crown Regency Cebu. Co se týká aktivit u vody, kromě zmíněného potápění se nabízí například surfování nebo vodní skútry. Na nich se můžete v plážových centrech projet sami nebo se nechat tahat na vodních lyžích či padáku.

Nakupování

Sami Filipínci tráví většinu svého volného času v obchodních centrech, která jsou příjemně klimatizovaná a najdete zde velké množství obchodů od občerstvení až po oblečení nebo kosmetiku. Díky nízkým cenám je nakupování vítanou aktivitou i pro turisty. Nákupní centra najdete v každém větším městě. Pokud se budete pohybovat v hlavním městě Manila, určitě se zajděte podívat do Mall of Asia, třetího největšího nákupního centra na světě.

Gastronomie

K poznávání nových končin nepatří jen cestování po zajímavých místech, ale také ochutnávání místní kuchyně. Gastronomie představuje v případě Filipín skvělý způsob, jak se s touto zemí seznámit. Typická je zde kuchyně v kombinaci americké a asijské fúze, ve které je jen omezené množství zeleniny, protože pokrmy jsou založené především na mase. To se zde jí běžně nejen k obědu a večeři, ale i ke snídani. Klasickou přílohou je pak rýže.

Mezi místní speciality patří opékané sele zvané „lechon“, maso v sójové omáčce „adobo“ nebo „sisig“, což je maso připravované na pánvičce. Pro Filipíny jsou typické i polévky jako například nakyslá „sinigang“ či vývar „bulalo“. Ti, kteří se nebojí zkoušet exotické speciality, mohou ochutnat „balut“, což je vejce uvařené natvrdo, v němž je částečně vyvinutý zárodek.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce