Filipíny od 49 999 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady na Filipíny

Cestovní doklady na Filipíny

Plánujete cestu na Filipíny a nevíte, jaké cestovní doklady potřebujete a které dokumenty musíte před vstupem do země vyplnit? Poradíme, co vše si budete muset zařídit, a prozradíme vám, že není nutné vízum, pokud zemi jedete navštívit na méně než 30 dní. Také vás seznámíme s dalšími dokumenty, jejichž vyplňování se nevyhnete.

Vízum, pas a další cestovní dokumenty

Česká republika má s Filipínami třicetidenní bezvízový styk. Pokud tedy navštívíte zemi na méně než měsíc, nemusíte si na Filipíny vízum zařizovat. Na dobu delší než 30 dní už ano. Bezvízovou dobu pobytu je možné případně prodloužit přes filipínskou ambasádu v Praze či za poplatek na Filipínách, například v Manile nebo v jiném větším městě. Přesto se na tuto možnost nejde s jistotou spoléhat.

Pokud nemáte zařízené vízum na Filipíny, je nutné před vstupem do země doložit, že se nezdržíte déle, než je předepsáno. K tomu vám poslouží zpáteční letenka nebo jednosměrná letenka s pokračováním do další destinace s uvedeným datem nejpozději 30 dní od příjezdu. Bez ní vás nemusí pustit ani na palubu letadla do Filipín.

Ať už cestujete s vízem nebo bez něj, je třeba splnit i další náležitosti. Pas na Filipíny, stejně jako do jiných exotických destinací, je nutností. Překontrolujte si předem, zda jej nemáte propadlý nebo se neblíží datum jeho expirace. Pro cestu na Filipíny musíte mít platnost pasu minimálně 6 měsíců. Pokud vám jeho platnost vyprší do půl roku, nechte si zhotovit pas nový.

Další cestovní doklady pak budete vyplňovat v letadle před přistáním. Konkrétně se jedná o dokumenty „Customs declaration form“, „Health declaration checklist“ a „Arrival card“. V rámci „Health declaration checklist“ se jako adresa na Filipínách vyplňuje místo pobytu, což může být například hotel, který jste si předem zarezervovali nebo ubytování v soukromí. „Arrival card“ budete předkládat při případném udělování víza, jinak jsou dokumenty víceméně formální záležitostí. Odevzdáváte je už při vystoupení z letadla.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Ostrov Palawan - vízum

Chystáme se na 14 dní na ostrov Palawan (Filipíny). Platí i tam tedy vstup pouze na pas nebo je potřeba vízum?
Anonymníkrajta
Anonymníkrajta

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce