Vyhledejte dovolenou

Dovolená Filipíny 2020/2021

Filipínská republika je ostrovní stát, rozkládající se na více jak sedmi tisíci ostrovech v Tichém Oceánu, v jihovýchodní Asii. Je oblíbenou dovolenkovou destinací a na své si zde přijde opravdu každý. Filipínské ostrovy nabízejí krásné tichomořské písečné pláže, hory, vodopády i krasové jeskyně. Souostroví je také vyhledávaným cílem všech milovníků podmořského světa, neboť zdejší korálové útesy a korálové zahrady patří k těm nejkrásnějším na světě.

Z obrovské nabídky si vyberou ti, kteří mají rádi bujarou zábavu a noční život, stejně jako návštěvníci preferující klidnou dovolenou v naprostém soukromí. Filipíny jsou pověstné množstvím svátků a nekončících oslav a místní lidé jsou veselí a přátelští, takže zde každý velmi rychle zapomene na každodenní starosti a může se oddat příjemné relaxaci.

Milovníky přírody nadchnou zejména ostrovy Mindoro a Palawan, turisté hledající letoviska s komfortem a pohodlím zase uvítají ostrov Cebu. Filipíny jsou díky velmi nízkým cenám vhodné i pro nákupy, a to nejen suvenýrů a místních produktů, ale i zboží luxusních světových značek.

Návštěvníci mohou v místních restauracích také ochutnat skvělé pokrmy, ve kterých je znatelný vliv malajské, japonské i čínské kuchyně. Specialitou je rožněné selátko potírané omáčkou z koření, banánů a cukru.

Na filipínských ostrovech panuje velmi vlhké tropické klima a denní teplota se po celý rok pohybuje kolem 30˚C. K cestě na Filipíny je nejvhodnější období přibližně od prosince do dubna.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Filipínách

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Manila, je tu někdo, kdo se sem určitě chce vrátit?

Videocestopis o místě, kam vlastně vůbec jezdit nemusíte. Je to horko, vlhko, nepořádek, chaos. Na druhou stranu to lze brát jako výzvu třeba pro… Zobrazit více
Marcos
Marcos

Filipíny ostrov Cebu

Doporuci nekdo zajimava prirodni mista na ostrove Cebu na Filipinach? Co by bylo skoda minout, to co trebe neni v pruvodci.Prepravovat se budu hlavne… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Kam za P4P

Máte někdo zkušenosti s P4P z Filipín?
Prosecký
Prosecký

Ostrov Palawan - vízum

Chystáme se na 14 dní na ostrov Palawan (Filipíny). Platí i tam tedy vstup pouze na pas nebo je potřeba vízum?
Anonymníkrajta
Anonymníkrajta

Filipíny

Ahoj.hledame jedte 2 pohodarske partaky(30 -40 let) se zajmem cestovat i odpocivat .Listopad...
Jana18804
Jana18804

Filipíny - tipy na nejhezčí pláže

Prosím o info, kde najdu nejhezčí pláže a nejlepší šnorchlování, případně freediving na Filipínách.
Georg
Georg

Časté otázky před dovolenou na Filipínách

Časté otázky

Jaké cestovní doklady potřebuji na Filipíny?

Zobrazit Skrýt

Česká republika má s Filipínami 30denní bezvízový styk. Je potřeba mít pas platný minimálně 6 měsíců. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Časté otázky

Jakou měnu s sebou?

Zobrazit Skrýt

Oficiální měnou je filipínské peso. Za peso Na Filipínách samozřejmě nejsou přijímány koruny, ale jen dolary nebo eura. Karty jsou přijímány ve velkých nákupních centrech, v lepších hotelech a restauracích. Více o měně a cenách.

Časté otázky

Potřebuji na Filipíny očkování?

Zobrazit Skrýt

Na Filipíny není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Časté otázky

Jakým jazykem se mluví na Filipínách?

Zobrazit Skrýt

Úředním jazykem je filipínština a angličtina. Anglicky se domluvíte téměř všude. Nápisy, reklamy i jídelní lístky bývají v angličtině.

Časté otázky

Jaké zásuvky jsou na Filipínách?

Zobrazit Skrýt

Na Filipínách se používá americký typ zásuvek. Většina hotelů a restaurací však používá univerzální typ zásuvky, kam pasuje i česká zástrčka. Více o zásuvkách.


Destinace na Filipínách Zobrazit Skrýt