Tipy na aktivity v Indii – horské treky i starobylé památky

Tipy na aktivity v Indii – horské treky i starobylé památky

Pestrobarevná Indie vás okouzlí svou kulturou, architektonickými památkami i překrásnými plážemi. Na své si přijdou vyznavači trekingu, milovníci přírody a také rodiny s dětmi.

Pláže a koupání

Čisté a krásné pláže najdete ve státě Goa. Nachází se tu rušné přeplněné pláže, ale také klidná a opuštěná místa. Líbit se vám bude v jižní Kerale a Tamil Nádu, kde jsou pláže pokryté jemným zlatavým pískem a lemované palmami. Doslova královnou pláží je Calangute v severní části Goy. Láká nejen turisty, ale i místní obyvatele. Klid hledejte na odlehlé pláži Agonda, pravidelné lekce jógy pak na plážích Mandrem, Morjim a Ashwem.

Treking

Vyznavači horské turistiky by měli zamířit na indický Himaláj. Jsou tu ale i další hory a kopce, které jsou k trekingu a horolezectví vhodné. Pokud budete chtít poradit od místních, zastavte se v některém z mnoha horských městeček tzv. „hill station“, kde vám rádi doporučí, kam se vydat. Kašmír a Himachal Pradesh patří k ideálním místům pro lezení po skalách. Užijete si tu bohaté lesy a krásná, i když hůře dostupná říční údolí. S průvodcem pak můžete prozkoumat hory Nilgiri na jihu země.

Památky

Neodmyslitelnou součástí Indie je Taj Mahal. Toto mauzoleum z bílého mramoru nechal v 17. století postavit císař Šáhdžahán jako úctu ke své zesnulé ženě. Orientální prvky s nefritovým, diamantovým a perleťovým zdobením jsou vrcholem islámské architektury. Poutním místem všech hinduistů, budhistů a džinistů je město Váránasí. Spirituální význam mu dodává i řeka Ganga, která tudy protéká a poskytuje fyzickou i duchovní očistu všem Indům.

Při návštěvě Nového Dillí si nenechte ujít obrovskou osmibokou pevnost Red Fort, Humájúnovu hrobku a mešitu Jama Masjid. Odlehlé město Jaisalmer sídlí uprostřed Thárské pouště a může se pochubit pevností s masivními hradbami a Maharádžovým palácem. Krásná je i okolní poušť a nedaleké jezero Gadi Sagar.

Kultura

Po celé Indii se pravidelně konají filmové festivaly, výstavy, divadelní představení, přednášky a workshopy. Spoustu zajímavostí se dozvíte při návštěvě muzeí. Chcete-li si z Indie odvézt zážitek na celý život, vydejte se tam v období některého z indických svátků. Extrémně zajímavá a poučná je Indie během zimních festivalů. 13. ledna slaví místní obyvatelé konec zimy a sklízení úrody cukrové třtiny. Od 22. do 24. ledna se koná velbloudí festival Bikaner, během kterého zažijete závody i dojení velbloudů. Tradiční karneval Goa se koná každoročně mezi 6. a 9. únorem. Během zimního festivalu na hoře Abu oslavují Indové 29. a 30. prosince rozmanitost jejich země. Těšit se můžete na lidovou hudbu, tanec, živé koncerty a ohňostroje.

Noční život

Velká města, jako je Nové Dillí, Bombaj, Bangalore a Kalkata jsou plná nočních barů, kaváren a klubů, které slibují skvěle strávený večer. V noci se však po Indii pohybujte s velkou opatrností a nikdy nechoďte sami. Z klubů se do svého hotelu dostanete nejbezpečněji díky oficiální taxislužbě.

Národní parky

Přírodním skvostem jsou místní parky, kterých jsou po celé Indii stovky. Periyar National Park je domovem mnoha slonů, tygrů a dalších zvířat. Kolem jezera se zdržuje několik druhů ptáků a motýlů. Užít si můžete příjemnou procházku po některé z místních stezek a také plavbu loďkou po jezeře.

Neznámějším národním parkem s bengálskými tygry a leopardy je Bandhavgarh. Nadšenci do divoké přírody si nesmí nechat ujít park Gujarat se suchými trnitými křovinami a divokými osly. Volně žijící plameňáky najdete v parku Nalsarovar Bird Sanctuary.

Nakupování

Tržiště nabízí k prodeji místní výrobky, jakou jsou sošky bohů, šperky, textilie a dekorace, ale také značkové oblečení za nízké ceny. Velká města jsou protkaná nákupními centry. Narazit můžete i na běžné kamenné obchody, které prodávají vše od suvenýrů až po elektroniku.

Rodinné aktivity

Rodiny s malými dětmi si užijí místní aquaparky, zábavní parky, tematické parky i různé outdoorové aktivity. Skvělou rodinnou destinací je město Kerala. Najdete tu památky, živou přírodu a muzea. S dětmi zajděte do parku Subhash Bose Park, který je ikonou města. Nachází se tu houpačky, udržované trávníky a pískoviště pro děti. Vy můžete přitom relaxovat na nedaleké lavičce a kochat se okolní přírodou. I ty nejmenší děti se vyřádí v zábavním parku Wonderla s různými atrakcemi a vodním parkem.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Indie - Rádžastán

Byl někdo již na okruhu Královským Rádžastánem? Máte nějaké doporučení, rady, nepříjemné zkušenosti?Děkuji za info
Opavan
Opavan

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce