Jak získat víza do Indie

Jak získat víza do Indie

Indie nevydává příletová víza - žádat musíte vždy předem. Kolik vás to bude stát a co všechno si připravit? Rozhodující je, jak dlouhý pobyt plánujete.

E-víza do Indie

Elektronická víza do Indie platí na maximálně 30 dní a dva vstupy do země. E-vízum není možné později změnit, ani prodloužit. Zažádejte si nejméně 4 dny před plánovanou cestou na indianvisaonline.gov.in/evisa/Registration. Žádost se vyplňuje v angličtině. Nachystejte si:

  • 25 USD na poplatek v sezóně (červen–březen) nebo 10 USD mimo sezónu, který je možné zaplatit jen kartou (Visa, Mastercard);
  • fotografii obličeje na bílém pozadí;
  • kopii datových stran pasu s platností ještě nejméně 6 měsíců po příletu do země.

Do 72 hodin obdržíte mailem potvrzení o udělení (nebo zamítnutí) víza. Pokud je v kolonce „Application Status“ uvedeno „Granted“, máte tzv. ETA - elektronickou cestovní autorizaci, na základě které dostanete na indickém hraničním přechodu elektronické vízum. Toto potvrzení si vytiskněte a předložte spolu s pasem u imigrační přepážky. Jako držitel e-Víza musíte do Indie přicestovat na jedno z 24 povolených letišť nebo tří přístavů - seznam najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

Vízum na indické ambasádě

Klasické vízum do Indie se vydává na maximálně 6 měsíců, typicky s jedním vstupem. Pokud ale kopiemi letenek dokážete, že z Indie plánujete výlet např. do Thajska, s opětovným návratem do Indie, dostanete pravděpodobně povolení k opakovanému vstupu. Vyřízení žádosti trvá přibližně 7 dnů.

Před návštěvou Velvyslanectví Indické republiky v Praze (Milady Horákové 60/93, Praha 7) potřebujete vyplnit online žádost, kterou najdete na indianvisaonline.gov.in (klikněte na šedý nadpis „Apply online“ umístěný úplně vlevo dole v rubrice „visa applying process“). Kromě této žádosti si na ambasádu vezměte:

  • 2 570,- Kč na poplatek (jeho výše se často mění, raději zkontrolujte na webu velvyslanectví);
  • vytištěnou letenku a kopii zpáteční letenky;
  • fotografii 5 x 5 cm;
  • pas s platností nejméně 6 měsíců po příletu do země;
  • plán vašich cest v Indii v angličtině (důvod cesty, ubytování, kontaktní osoba v Indii);
  • potvrzení o dostatečném množství peněz na cestu – výpis z banky (ekvivalent 3 000 rupií na každý den pobytu).

Pracovní víza do Indie

Employment visa se vydávají na maximálně 6 měsíců. Na aktuální výši poplatků se informujte na Velvyslanectví Indické republiky v Praze - ceny se neustále mění.

Postup žádosti je stejný jako u klasických víz na ambasádě, k výše uvedeným dokumentům ale budete muset doložit ještě ověřený anglický opis pracovní smlouvy. Namísto itineráře cesty, dokládaného u žádosti o turistické vízum, si nechte vystavit zvací dopis od indického zaměstnavatele, adresovaný Velvyslanectví Indické republiky v Praze, rovněž v angličtině. Ten by měl obsahovat profil společnosti která vás zaměstná, vaše osobní údaje, číslo pasu, funkci ve firmě, datum a účel cesty a vaši adresu v Indii.

Pracovník konzulátu má pravomoc vyžádat si na vás bez uvedení důvodu jakékoliv další informace a udělit vám vízum na dobu a počet vstupů dle vlastního uvážení.

Za propadlá víza se v Indii platí vysoké pokuty a za úmyslné překročení doby povoleného pobytu hrozí až pětileté vězení. Podrobný popis postupu žádosti o víza do Indie najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Je potřeba vízum do Indie při přestupu?

Čaute cestovatelé ,chci se zeptat ,9.ledna 2024 letím do Bangkoku a přestup mám v Indii .Budu potřebovat Indické vízum když pouze přestupuji?Děkuji… Zobrazit více
anonym
anonym

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce