Jak získat víza do Indie

Jak získat víza do Indie

Indie nevydává příletová víza - žádat musíte vždy předem. Kolik vás to bude stát a co všechno si připravit? Rozhodující je, jak dlouhý pobyt plánujete.

E-víza do Indie

Elektronická víza do Indie platí na maximálně 30 dní a dva vstupy do země. E-vízum není možné později změnit, ani prodloužit. Zažádejte si nejméně 4 dny před plánovanou cestou na indianvisaonline.gov.in/evisa/Registration. Žádost se vyplňuje v angličtině. Nachystejte si:

  • 25 USD na poplatek v sezóně (červen–březen) nebo 10 USD mimo sezónu, který je možné zaplatit jen kartou (Visa, Mastercard);
  • fotografii obličeje na bílém pozadí;
  • kopii datových stran pasu s platností ještě nejméně 6 měsíců po příletu do země.

Do 72 hodin obdržíte mailem potvrzení o udělení (nebo zamítnutí) víza. Pokud je v kolonce „Application Status“ uvedeno „Granted“, máte tzv. ETA - elektronickou cestovní autorizaci, na základě které dostanete na indickém hraničním přechodu elektronické vízum. Toto potvrzení si vytiskněte a předložte spolu s pasem u imigrační přepážky. Jako držitel e-Víza musíte do Indie přicestovat na jedno z 24 povolených letišť nebo tří přístavů - seznam najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

Vízum na indické ambasádě

Klasické vízum do Indie se vydává na maximálně 6 měsíců, typicky s jedním vstupem. Pokud ale kopiemi letenek dokážete, že z Indie plánujete výlet např. do Thajska, s opětovným návratem do Indie, dostanete pravděpodobně povolení k opakovanému vstupu. Vyřízení žádosti trvá přibližně 7 dnů.

Před návštěvou Velvyslanectví Indické republiky v Praze (Milady Horákové 60/93, Praha 7) potřebujete vyplnit online žádost, kterou najdete na indianvisaonline.gov.in (klikněte na šedý nadpis „Apply online“ umístěný úplně vlevo dole v rubrice „visa applying process“). Kromě této žádosti si na ambasádu vezměte:

  • 2 570,- Kč na poplatek (jeho výše se často mění, raději zkontrolujte na webu velvyslanectví);
  • vytištěnou letenku a kopii zpáteční letenky;
  • fotografii 5 x 5 cm;
  • pas s platností nejméně 6 měsíců po příletu do země;
  • plán vašich cest v Indii v angličtině (důvod cesty, ubytování, kontaktní osoba v Indii);
  • potvrzení o dostatečném množství peněz na cestu – výpis z banky (ekvivalent 3 000 rupií na každý den pobytu).

Pracovní víza do Indie

Employment visa se vydávají na maximálně 6 měsíců. Na aktuální výši poplatků se informujte na Velvyslanectví Indické republiky v Praze - ceny se neustále mění.

Postup žádosti je stejný jako u klasických víz na ambasádě, k výše uvedeným dokumentům ale budete muset doložit ještě ověřený anglický opis pracovní smlouvy. Namísto itineráře cesty, dokládaného u žádosti o turistické vízum, si nechte vystavit zvací dopis od indického zaměstnavatele, adresovaný Velvyslanectví Indické republiky v Praze, rovněž v angličtině. Ten by měl obsahovat profil společnosti která vás zaměstná, vaše osobní údaje, číslo pasu, funkci ve firmě, datum a účel cesty a vaši adresu v Indii.

Pracovník konzulátu má pravomoc vyžádat si na vás bez uvedení důvodu jakékoliv další informace a udělit vám vízum na dobu a počet vstupů dle vlastního uvážení.

Za propadlá víza se v Indii platí vysoké pokuty a za úmyslné překročení doby povoleného pobytu hrozí až pětileté vězení. Podrobný popis postupu žádosti o víza do Indie najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce