Dovolená Indie 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Indie

Dovolená v Indii

Indie leží v jižní Asii a je druhou nejlidnatější zemí na světě. Indická republika, jak zní celý oficiální název, je členem Commonwealthu, a tak hlavním úředním jazykem je angličtina. V zemi se však mluví i dalšími 18 jazyky, mezi které patří například bengálština, hindština nebo udrština. Díky příjemnému klima se do Indie pořádá stále více zájezdů.Turisticky oblíbené cíle jsou nejen nádherné pláže, ale především také kulturní památky a přírodní rezervace. Hojně navštěvované jsou vodopády Goa a stejnojmenné městečko, kde se nachází mnoho překrásných hinduistických chrámů, které v sobě snoubí architekturu hinduistickou, muslimskou i křesťanskou. Indická města jsou krásná hlavně díky své rozmanitosti a pestrosti, která uchvátí každého, ovšem příroda je ten nejčastější cíl mnoha cestovatelů.

V Indii nezapomeňte také ochutnat místní kuchyni, která je bohatá na ovoce a zeleninu a nespočet možných kombinací koření, které je zároveň vhodným indickým suvenýrem.Ať už budete cestovat pouze po hlavním městě Dillí nebo po celé Indii a ať už zvolíte jakýkoliv způsob dopravy, všechny varianty budou jedno velké dobrodružství vykompenzované nízkými cenami. Platnou měnou v Indii je indická rupie (INR).

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Indie?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené do Indie od TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů do Indie?

Ceny začínají na 12 490 Kč, nejdražší zájezd stojí 112 000 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce pouze plná penze.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici je do Indie doprava vlastní.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Indie?

Občané ČR mají při cestě do Indie vízovou povinnost. O vízum je možné požádat dvěma způsoby, a to buď elektronicky, nebo na ambasádě. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou je indická rupie. Na cestu si rozhodně přibalte hotovost. Nejlépe směnitelné jsou eura a dolary, vyměnit se ale dají i britské libry. Platba kartou není všude samozřejmostí. Více o měně a cenách.

Potřebuji do Indie očkování?

Očkování, která byste rozhodně měli podstoupit: břišní tyfus, hepatitida A a B, tetanus. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví v Indii?

Indie má 22 úředních jazyků. Oficiálním jazykem je hindština a za druhý jazyk je považována angličtina.

Jaké zásuvky jsou v Indii?

Zásuvky v Indii jsou velmi podobné těm našim. Jsou ale většinou se třemi zdířkami. V mnoha hotelech (i těch levnějších) je minimálně jedna zásuvka podobná té naší. V některých starších hotelech jsou ale stále staré anglické zásuvky. V takovém případě budete potřebovat adaptér.

Prohlédněte si destinace v Indii