Indonésie od 26 185 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity v Indonésii – ráj pro surfaře i nezaměnitelné památky

Tipy na aktivity v Indonésii – ráj pro surfaře i nezaměnitelné památky

Indonésie je velmi rozmanitá. Pobyt na ostrovech si užijí dobrodruzi i zastánci odpočinku. Vydáte se na trek po horách, půjdete se potápět, vyšlápnete na vrchol sopky nebo radši strávíte celý den na pláži? V Indonésii zvládnete všechno.

Treky

Pokud míříte do Indonésie právě kvůli trekům, neměl by vám uniknout ostrov Sumatra. Projdete se pravou džunglí, uvidíte krásné hory a divoká zvířata ve své domovině. S průvodcem můžete navštívit i národní park. Vrchol sopky je možné zdolat např. na ostrovech Kintamani, Lombok a Krakatau.

Potápění

Indonésie nabízí skvělé podmínky pro potápění. U přímořských letovisek, kde můžete sledovat korálové útesy a zajímavé ryby, najdete půjčovny potřebného vybavení i potápěčské školy. Murény, žraloky a barakudy objevíte na Pulau Weh u ostrova Sumatra. Podmořská rezervace a nádherné korálové útesy se nachází na Bali v Nusa Penida. Líbit se vám jistě bude i na ostrově Lombok, kde jsou k vidění kladivouni, mořští hadi, žraloci, barakudy a hejna mant.

Surfování

Indonésie je rájem surfařů. Na Bali se nachází několik surfařských pláží. Kuta, Legian a Uluwatu jsou vhodné i pro začátečníky. Serangan a Padang navštěvují hlavně pokročilí surfaři. Pláže Canggu, Batu Bolong a Echo Beach poskytují vlny pro začátečníky i ostřílené surfaře. V Lomboku by vám neměly ujít především pláže Mawi, Grupuk, Air Guling a Kuta pro pokročilé. Na ostrově Sumba si skvěle zasurfujete na plážích Nihiwatu, Miller´s Right a Wainjapu.

Rodinné aktivity

Cestujete do Indonésie jako rodina? Téměř všechny ostrovy nabízí aquaparky, zoo, bazény a různé atrakce pro malé i větší děti. Když budete toužit po dobrodružství, navštivte zábavní park Dunia Fantasi v Jakartě. Děti si užijí také park miniatur Taman Mini v Jakartě, který zábavnou formou ukazuje většinu provincií Indonésie. Pokud vaše děti milují vodní radovánky, vezměte je do aquaparku na Bali nebo na ostrově Kuta.

Festivaly

Při pobytu v Indonésii budete obklopeni místní kulturou a náboženstvím. Tradiční oslavy a festivaly jsou přítomné po celý rok. Rytířská ceremonie Pasola patří k nejoblíbenějším festivalům. Barevně odění jezdci bez sedel mezi sebou zápasí a používají otupená kopí. Součástí tohoto festivalu je i seminář o kultuře a umění Indonésie.

V dubnu se zde koná festival Sekaten oslavující narození proroka Mohameda. Pokud se přijdete podívat, uvidíte spoustu atrakcí, přehled tradičních řemesel a gastronomie i další zajímavosti. Chcete skutečně poznat místní život? Pak se v září zúčastněte festivalu Mejuah-juah, jehož součástí je výstava ovoce a květin, tradiční tanec karo a další atrakce podporující indonéské produkty a tradice.

Parky a rezervace

Milovníci přírody se mohou vydat do několika parků zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Na Sumatře se jedná o parky Gunung Leuser National Park, Kerinci Seblat National Park a Bukit Barisan Selatan National Park. Na Jávě se nachází národní park Ujung Kulon. Lorentzův národní park v Papua je známý tím, že leží na místě, kde na sebe naráží dvě kontinentální desky. Líbit se vám bude i národní park Komodo, který je domovem varanů komodských.

Památky

Indonésie je plná nezaměnitelných historických památek. Nejvyhledávanějšími místy jsou buddhistický chrám Borobudur na Jávě a hinduistický chrám Prambanan. Na Bali se můžete pokochat rozsáhlým komplexem chrámů Pura Besakih, v Demaku zase najdete jednu z nejstarších místních mešit. Nejvýraznější památkou Jakarty je národní monument Monas.

Nakupování

Touhu po nákupech uspokojíte v Yogyakartě na ulici Malioboro a na trhu Bringharjo. Bali nabízí k nákupům hned několik míst. V Ubudu seženete kvalitní oblečení, řemeslné výrobky, stříbrné šperky a produkty ze dřeva. Jestliže hledáte značkové oblečení za výhodné ceny, navštivte Sunset Road, kde se nachází outletové obchody světových značek. Chcete si domů přivézt přírodní kosmetiku? Nejlepší zboží na vás čeká v Semyniak, Legiana a Canggu.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce