Indonésie od 8 144 Kč
Zobrazit zájezdy

Indonésie vízum: Kdy je nutné?

Indonésie vízum: Kdy je nutné?

Pokud splníte určité podmínky, vízum do Indonésie nebudete muset zařizovat. Vystačíte si tak stejně jako v jiných zemích jen s pasem.

Cestovní pas

Češi mohou vstoupit na území Indonésie bez víza pouze tehdy, když splní následující podmínky:

  • Účelem jejich pobytu v zemi je turistika, objevování kultury, návštěva rodiny, účast na seminářích nebo mezinárodních výstavách, účast na jednáních s místními úřady nebo tranzit do jiné země.
  • Doba pobytu nepřesáhne 30 dnů od vstupu na území.
  • Vstup do země se uskuteční na vybraných letištích, přístavech a hraničních přechodech.

Splňujete zmíněné podmínky? Pak vám bude stačit cestovní pas do Indonésie. Důležité však je pohlídat si platnost pasu, která by měla dosahovat minimálně 6 měsíců po návratu do ČR. Při vstupu do země se musíte prokázat zpáteční letenkou s datem odletu do 30 dnů od vstupu do země. Doporučujeme též registraci v aplikaci DROZD. Další podrobnosti o podmínkách vstupu se dočtete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Vízum

Hodláte v Indonésii setrvat déle než 30 dnů, ale zároveň méně než 60 dnů? Pak budete potřebovat vízum, které stojí 35 USD. Vyřídit ho můžete už v ČR nebo po příletu do země (on arrival).

Cestovní doklady pro děti

Pro děti platí stejné podmínky jako pro dospělé. Pokud tedy cestujete s dětmi mladšími 15 let, nezapomeňte jim zařídit vlastní cestovní pas, případně vízum. Více podrobností o cestování s dětmi najdete v samostatném článku.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce