Cestovní doklady do Izraele

Cestovní doklady do Izraele

Pokud plánujete cestu do Izraele a přemýšlíte, jak získat vízum, potěšíme vás. V případě, že bude vaše dovolená kratší než 3 měsíce a zároveň zde nechcete pracovat, vízum do Izraele nepotřebujete.

Cestovní doklady pro dospělé a děti

K návštěvě Izraele vám bohatě stačí pas. Pas však musí být platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do země. Berete s sebou děti? I ty budou potřebovat vlastní cestovní pas. Pro více informací si můžete přečíst samostatný článek o cestování s dětmi.

Pasová kontrola

Při vstupu do Izraele vás čeká bezpečnostní pohovor. Imigrační úředníci se při něm ptají zejména na účel pobytu, zaměstnání, předchozí cesty do zahraničí, známé v Izraeli a náboženské vyznání. Pro urychlení rozhovoru je dobré mít u sebe rezervaci hotelu, případně kontakt na své známé žijící v Izraeli. Pokud máte v pase razítka Sýrie, Libanonu nebo Íránu, je možné, že vaše kontrola bude delší a důkladnější. Obejít to můžete pořízením druhého cestovního pasu.

Ztráta cestovního dokladu

Jestliže v Izraeli ztratíte cestovní pas nebo vám jej někdo ukradne, nahlaste to okamžitě na Velvyslanectví ČR v Tel Avivu, kde vám na počkání vystaví náhradní cestovní doklad. Budete však muset doložit svou totožnost. Pro všechny případy proto doporučujeme vzít si s sebou kopii cestovního pasu včetně dvou pasových fotografií.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

íránské razítko v pasu

Dobrý den. Prosím vás, řeší při příletu do Izraele, že mam v pasu íránský razítko?
anonym
anonym

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce