Kuba od 25 985 Kč
Zobrazit zájezdy

Jak získat vstupní vízum na Kubu

Jak získat vstupní vízum na Kubu

Vstup na Kubu má své specifické podmínky. Jako turista nepotřebujete klasické vízum, ale musíte si zažádat o tzv. turistickou kartu. Pro vše ostatní platí poměrně přísná pravidla.

V roce 2000 skončila bezvízová dohoda mezi ČR a Kubou a čeští občané tak potřebují pro vstup na Kubu vízum. Je zde však výjimka z pravidla. Pokud cestujete na Kubu jako turista a nezdržíte se v zemi déle než 30 dní, má turistické vízum na Kubu podobu turistické karty.

Turistická karta

Turistickou kartu není možné pořídit až po příletu do země. Musíte si o ni zažádat před odletem osobně na Kubánském konzulátu v Praze, kde vám ji bez problémů a na počkání vydají. Předem si ověřte úřední hodiny konzulárního oddělení, které se často mění.

Turistická karta stojí 630,- Kč a k vystavení potřebujete pouze pas platný do konce vašeho pobytu na Kubě. Na území Kuby musíte vstoupit nejpozději do 6 měsíců od pořízení karty. Platnost turistické karty lze prodloužit o dalších 30 dní za poplatek 25 USD přímo na Kubě.

Žádost můžete takévyřídit prostřednictvím cestovní kanceláře. V tomto případě ale počítejte s delší dobou na vyřízení a manipulačním poplatkem CK.

Cestovní doklady pro vstup na Kubu:

  • Cestovní pas, který je platný minimálně po celou dobu pobytu na Kubě.
  • Turistická karta
  • Po příletu vyplníte vstupní formulář – ten musí být odevzdán úředníkům při odletu.

Žádost o vízum na Kubu za jiným účelem, než je turismus

Pokud cestujete do země za jiným účelem, než je turismus, musíte podat žádost o vízum na Kubu na pražském konzulátu. Za žádost zaplatíte 35 USD.
(Pozn.: Kdybyste našli webovky kubánského velvyslanectví, dejte nám vědět :-))

Formality na Kubě – buďte připravení!

Po příletu na Kubu budete muset kromě platného pasu a turistické karty či víza doložit ještě několik informací. Mějte tedy u sebe vždy všechny potřebné doklady a potvrzení, jimiž můžete požadované informace doložit.

  • Místo pobytu: V rámci vstupního formuláře musíte uvést místo, kde budete pobývat. Pokud nemáte předem zarezervovaný hotel nebo bydlení v soukromí, budete muset zaplatit alespoň 3 noci v hotelu, který vám úředníci můžou určit.
  • Přihlašovací povinnost: Po příjezdu do ubytování vás musí soukromá osoba nebo provozovatel hotelu nahlásit na úřadech. Tato povinnost je důsledně vyžadována a ze stejného důvodu není dovoleno kempovat nebo přespávat “pod širákem”. Úřady musejí mít přehled o vašem pohybu po zemi.
  • Cestovní pojištění: Další podmínkou pro vpuštění do země je uzavřené cestovní pojištění pro hrazení léčebných výloh po celou dobu pobytu. Pokud si pojištění nesjednáte předem, budete nuceni jej zaplatit hned po příletu. Cena místního pojištění může být až 3 USD na den.
  • Celní předpisy: Na věci, které s sebou přivezete na Kubu, se vztahují velmi striktní pravidla a je dobré si předem ověřit, co a v jakém množství můžete na Kubu dovézt. Kompletní seznam naleznete na ZDE. Zvýšenou pozornost tedy věnujte předpisům v případě, že berete léky nebo chcete přivézt známým dárek.

» Zobrazit levné zájezdy na Kubu «

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Letištní poplatek 25 USD?

Zdravím, v článku se píše o poplatku 25 USD jako letištní poplatek, ale nikde jinde jsem jej neviděl a ani v CK mi o něm nic nepotvrdili. Je tento… Zobrazit více
Dáša
Dáša

Cena víza na Kubu?

Hezký den, jak prosím na víza na Kubu, četla jsem, že je potřeba nějaká turistická karta, je to tak? Dá se pořídit až po příletu na Kubu? A jaká je… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce