Maledivy od 28 945 Kč
Zobrazit zájezdy

Očkování, zdravotní rizika a bezpečnost na Maledivách

Očkování, zdravotní rizika a bezpečnost na Maledivách

Před cestou na Maledivy není třeba absolvovat žádná povinná očkování. Jaké očkovací vakcíny se vám ale budou hodit a jak jsou na tom Maledivy se zdravotními riziky a bezpečností?

Povinné očkování

Žádné – pouze, pokud jste krátce před návštěvou Malediv byli v oblasti, kde se vyskytuje žlutá zimnice. V tom případě s sebou musíte mít očkovací průkaz, který prokáže, že jste proti této nemoci očkovaní.

Doporučená očkování

 • Žloutenka typu A i B – v případě delšího pobytu v zemi
 • Břišní tyfus – v případě delšího pobytu v zemi
 • Meningokok a pneumokok

Dále je dobré zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu. Pokud si nejste jistí, jaké očkování se vám bude hodit, obraťte se na centrum cestovní medicíny, kde vám poradí.

Zdravotní rizika na Maledivách

 • Úpal a úžeh – pozor na dehydrataci, spálení pokožky, bolesti hlavy a nevolnost. Vybavte se pokrývkou hlavy, silným opalovacím krémem a hodně pijte. Zní to jako kecy, ale obvykle přiletíte na Maledivy z českého zimního marasu a pro tělo je to větší šok než při letní dovolené v Chorvatsku.
 • Cestovatelský průjem – vyhnete se mu pitím balené vody, dodržováním základních hygienických zásad a preventivním užíváním probiotik.
 • Virus Zika – je přenášen komáry a u těhotných žen způsobuje těžkou vývojovou vadu plodu. Těhotné ženy a páry plánující početí by se cestě na Maledivy měly raději vyhnout.

Bezpečnost na Maledivách

Maledivy patří mezi bezpečné země a kriminalita je zde velmi nízká. Před cestou je však dobré sledovat aktuální politickou situaci a v případě nepokojů a demonstrací, ke kterým občas dochází, se raději vyhýbat místům s vyšší koncentrací lidí.

Na co si dát pozor

Maledivy jsou muslimskou zemí s umírněnou formou islámu, a proto je třeba ctít zásady tohoto náboženství.

 • Oblékání – na Maledivách můžete s klidem nosit šortky a tričko s krátkým rukávem. Plavky jsou však povolené jen na turistických plážích. V restauracích, kavárnách a v centru ostrova byste pohoršovali tamní obyvatele.
 • Fotografování – vyvarujte se fotografování místních žen.
 • Nudismus – je na Maledivách zakázán.
 • Alkohol - konzumace alkoholu je povolená jen v resortech a na neobydlených ostrovech.
 • Mořské proudy - pro vaši bezpečnost při koupání se nejdřív zeptejte místních, jak jsou ve vodě silné proudy, nebo neplavte nikam, kde nestačíte. Místy moře připomíná spíš svižnou řeku.

MZV ČR doporučuje všem cestovatelům zaregistrovat se v databázi DROZD, která v nouzi usnadní poskytnutí pomoci.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce