Maledivy od 32 910 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity na Maledivách – rozmanité pláže, památky i rybaření

Tipy na aktivity na Maledivách – rozmanité pláže, památky i rybaření

Dovolená na Maledivách je synonymum luxusu a relaxu. Užijte si tento tropický ráj na jedné ze stovek bělostných pláží a soukromých ostrůvků, prozkoumejte jedinečný podvodní svět při šnorchlování a potápění nebo navštivte místní paláce a mešity.

Pláže

Maledivy se rozkládají na 1 190 ostrůvcích. Mnoho z nich je ale soukromých a na pláže vás pustí jen, jste-li ubytovaní v místním rezortu nebo za vysoký poplatek. Nejlepší možností je vyrazit na pláž veřejnou, ale vzhledem k tomu, že se nacházíte v muslimské zemi, na většině z nich není dovoleno pohybovat se v bikinách. Najdete tu ale i takové, kde to možné je.

Pláž Hulhumale se zářivým pískem a tyrkysovou vodou je jednou z nejkrásnějších. Z města Malé se sem dostanete autem nebo autobusem za 20 minut. Podél pláže se nachází dostatek restaurací, kaváren a cenově dostupného ubytování. Vyzkoušejte také nabízené vodní sporty nebo romantické plavby.

Bikini Beach na ostrově Rasdhoo je jednou z největších pláží na Maledivách. Díky pozvolnému vstupu do vody a dobře dostupným obchodům a restauracím, je vhodná i pro rodiny s dětmi. Prozkoumejte také krásné okolní korálové útesy. Cesta lodí z hlavního města trvá asi hodinu a vyjde na 1 000 Kč.

Bikini Beach na ostrově Maafushi je část veřejné pláže vyhrazená pouze pro turisty. Bílý písek lemovaný palmami je ideálním místem pro odpočinek. Najdete tu lehátka i obchůdky s občerstvením. Trajektem se sem z hlavního města dostanete za 1,5 hodiny a 90 Kč.

Šnorchlování a potápění

S viditelností minimálně 25 metrů, příjemnou teplotou vody a rozmanitým podmořským životem jsou Maledivy jednou z nejlepších potápěčských destinací na světě. Nejlepším obdobím pro potápění je leden až duben. Potápět se můžete u korálových útesů, v průlivech mezi ostrovy nebo k vrakům lodí, kde máte možnost vidět manty, rejnoky, žraloky, mořské želvy, murény a různé tropické rybky. Na místě najdete také profesionální potápěčská centra s možností zapůjčení veškerého vybavení. Cena za ponor začíná na 1 300 Kč.

Mezi oblíbená potápěčská místa patří: Fish Head s několika patry a bohatou faunou a flórou, chráněná podmořská oblast Maaya Thila nebo vrak lodi British Loyalty, který leží v hloubce 23–28 metrů a je porostlý korály. Více informací a další lokality najdete zde.

Pestrobarevný podmořský život můžete pozorovat také při šnorchlování, ať už přímo z pláže u hotelového resortu, nebo z lodi, která vás zaveze poblíž korálového útesu. Děti se mohou brodit u pobřeží zatímco dobří plavci vyrazí i do míst se silnými proudy. Šnorchlování a půjčení vybavení v resortu vás vyjde asi na 180 Kč na den.

Pláž Dhigurah je oblíbená díky bohatým korálovým útesům a především kvůli výskytu žraloků velrybích. Korálový útes Banana Reef, na severu ostrova Male Atoll, láká množstvím pestrobarevných ryb a korálů. Pokud chcete plavat s mantami, navštivte Manta Point nedaleko ostrova Baros. Podmořský svět je zranitelný, při potápění a šnorchlování je zakázáno dotýkat se korálů a živočichů.

Památky a zajímavosti

Hlavní město Malé, ležící ve střední části Malediv, je jediné hustě osídlené místo. Dominantou města je zlatá kopule přepychové mešity Grand Friday Mosque. Za vidění stojí také prezidentský palác Muleeaage z roku 1919, svatyně a hrobka Medhu Ziyaarath, mešita Hukuru Miskiiy postavená z korálového kamene nebo bohaté Národní muzeum. Navštivte také rušný a barevný trh Produce market plný koření a exotického ovoce a neméně zajímavý rybí trh.

Palác Utheemu Ganduvaru na ostrově Uthamu je na místě, kde v dětství žil národní hrdina Mohammed Thakurufaanu, který se zasloužil o svrhnutí portugalské vlády v roce 1573. Během prohlídky s místním průvodcem uvidíte 500 let staré interiéry zdobené složitými dřevořezbami.

Nedaleko stojí také mešita Kandhuvalu, postavená z kamene a ze dřeva, a to pravděpodobně v 15. století. Vstup je ale povolen pouze muslimům.

Rybaření

Příjemné teploty po celý rok a mnoho druhů ryb přímo lákají příznivce sportovního rybaření. Zatímco kolem obydlených ostrovů je rybaření většinou zakázané, můžete se vydat na jeden ze stovek opuštěných ostrůvků nebo rybařit přímo z lodi. Oblíbené je také noční rybaření. Ulovit můžete třeba tyto druhy ryb: kranas, barakuda, tuňák, žralok nebo rejnok nebo různé korálové ryby. Nejlepší období pro rybaření je od listopadu do dubna.

Sandbank

Jednou z populárních aktivit na Maledivách je výlet na sandbank, malý písečný ostrůvek vystupující z moře, který budete mít jen sami pro sebe. Den můžete strávit odpočíváním na pláži a šnorchlováním. V ceně bývají slunečníky a občerstvení. Půldenní výlet vyjde asi na 800 Kč.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce