Vízum na Maledivy a další cestovní doklady

Vízum na Maledivy a další cestovní doklady

Před cestou na exotické Maledivy není třeba zařizovat vízum. Pokud u sebe budete mít veškeré náležitosti, které jsou potřeba ke vstupu do země, získáte 30denní vízum automaticky a bezplatně hned po příletu.

Co potřebujete k udělení víza

  • Cestovní pas s dobou platnosti minimálně o 6 měsíců delší než je váš plánovaný pobyt na Maledivách.
  • Příletovou kartu, kterou dostanete buď přímo v letadle, nebo u imigrační přepážky na letišti v Malé. Na kartě vyplníte své jméno, příjmení, státní příslušnost, název letecké společnosti a odkud letíte, číslo letu, číslo cestovního pasu, platnost pasu a název hotelu, ve kterém máte zajištěné ubytování.
  • Zpáteční letenku, na základě které se dostanete z Malediv zpět do ČR / do jiné země.
  • Potvrzení rezervace z hotelu, ve kterém budete ubytovaní. Jestliže nemáte ubytování zařízené předem, musíte mít u sebe dostatek hotovosti k úhradě nákladů spojených s pobytem na Maledivách, a to alespoň 150 USD na den.

Prodloužení víza

Délka standardního víza je 30 dnů. V případě potřeby lze dobu prodloužit na 60-90 dnů přímo na letišti v Malé u imigračního okénka.

Odletová daň

Na letišti v Malé Velaanage je třeba zaplatit odletovou daň v hodnotě 25 USD v hotovosti nebo platební kartou. Daň je povinná pro všechny starší 18 let. Nezletilí odletovou daň hradit nemusí.

Ztráta cestovního pasu

Pokud na Maledivách ztratíte cestovní pas, navštivte imigrační oddělení v Malé Velaanage a požádejte o vydání náhradního cestovního dokladu, díky němuž se dostanete zpět do ČR.