Maledivy od 29 420 Kč
Zobrazit zájezdy

Vízum na Maledivy a další cestovní doklady

Vízum na Maledivy a další cestovní doklady

Před cestou na exotické Maledivy není třeba zařizovat vízum. Pokud u sebe budete mít veškeré náležitosti, které jsou potřeba ke vstupu do země, získáte 30denní vízum automaticky a bezplatně hned po příletu.

Co potřebujete k udělení víza

  • Cestovní pas s dobou platnosti minimálně o 6 měsíců delší než je váš plánovaný pobyt na Maledivách.
  • Příletovou kartu, kterou dostanete buď přímo v letadle, nebo u imigrační přepážky na letišti v Malé. Na kartě vyplníte své jméno, příjmení, státní příslušnost, název letecké společnosti a odkud letíte, číslo letu, číslo cestovního pasu, platnost pasu a název hotelu, ve kterém máte zajištěné ubytování.
  • Zpáteční letenku, na základě které se dostanete z Malediv zpět do ČR / do jiné země.
  • Potvrzení rezervace z hotelu, ve kterém budete ubytovaní. Jestliže nemáte ubytování zařízené předem, musíte mít u sebe dostatek hotovosti k úhradě nákladů spojených s pobytem na Maledivách, a to alespoň 150 USD na den.

Prodloužení víza

Délka standardního víza je 30 dnů. V případě potřeby lze dobu prodloužit na 60-90 dnů přímo na letišti v Malé u imigračního okénka.

Odletová daň

Na letišti v Malé Velaanage je třeba zaplatit odletovou daň v hodnotě 25 USD v hotovosti nebo platební kartou. Daň je povinná pro všechny starší 18 let. Nezletilí odletovou daň hradit nemusí.

Ztráta cestovního pasu

Pokud na Maledivách ztratíte cestovní pas, navštivte imigrační oddělení v Malé Velaanage a požádejte o vydání náhradního cestovního dokladu, díky němuž se dostanete zpět do ČR.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce