Německo od 549 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity v Německu – památky, jezera, pláže i lyžování

Tipy na aktivity v Německu – památky, jezera, pláže i lyžování

Máte volný víkend a rádi byste podnikli výlet za hranice? Připravili jsme pro vás výběr zajímavých měst, pohádkových hradů a zámků, písečných pláží, průzračných jezer, ale také lyžařských středisek a aktivit pro rodiny s dětmi.

Památky

Německo je plné historických míst a památek. Najdete tu středověká města s gotickými kostely a mnoho hradů a zámků od mohutných pevností po honosné paláce.

Norimberk je druhé největší bavorské město s množstvím památek, které určitě stojí za návštěvu. Už samotné historické centrum města skrývá za svými ochrannými hradbami spleť uliček, hrázděných domů a náměstí s kašnami. Nad městem se na pískovcových útesech tyčí císařský hrad Kaiserburg (norimberský hrad) s krásnými výhledy, ale také zajímavými podzemními chodbami. Navštivte také kostel sv. Sebalda ze 13. století, kostel sv. Vavřince nebo dům umělce Albrechta Dürera.

Drážďany leží jen pár kilometrů od českých hranic. Ačkoliv bylo město v roce 1945 z větší části zničeno, můžete zde obdivovat zdařilé kopie původních barokních budov. Nejznámější z památek jsou muzeum umění Zwinger, sídlící v krásné zámecké budově, římskokatolická katedrála Nejsvětější trojice nebo budova Saské státní opery. Udělejte si čas také na prohlídku zámku Pillnitz a loveckého zámku Moritzburg, který leží kousek za městem.

Město Heidelberg na břehu řeky Necker v západním Německu se pyšní krásným barokním centrem. Dominantou města je mohutný hrad, tyčící se na kopci nad městem. Vstupné je 200 Kč pro dospělého a 100 Kč pro dítě. Kromě historického centra navštivte také Starý most nebo kostel Svatého Ducha.

Rothenburg ob der Tauber je kouzelné středověké městečko, které leží jen 70 km západně od Norimberku. Projděte si křivolaké dlážděné uličky s barevnými hrázděnými domy, navštivte kostel sv. Jakuba s vyřezávaným dřevěným oltářem a vystoupejte na věž radnice, odkud uvidíte celé město jako na dlani.

Hrady a zámky

Středověký hrad Eltz z 12. století leží uprostřed hlubokých lesů v západním Německu. Vydejte se sem ještě před otevřením, než dorazí davy turistů, a užijte si atmosféru tohoto pohádkového místa. Vstupné je 11 EUR, otevírací doba od dubna do listopadu.

Kouzelný zámek Neuschwanstein z 19. století, postavený v novorománském slohu, sloužil jako předloha pro zámek Walt Disney. Krásný výhled na zámek a okolní údolí se vám naskytne z mostu Marianbrücke, kam vede 30minutová procházka od krásného jezera Alpsee. Vstupné je 13 EUR pro dospělého, děti mají vstup zdarma.

Majestátní hrad Hohenzollern je oblíbeným turistickým cílem v jižním Německu. Původní hrad z 12. století byl zničen při obléhání v roce 1423 a přestavěn v 15. a znovu v 19. století. Vzhledem ke strategické poloze na vrcholku kopce jsou odtud krásné výhledy do okolní krajiny.

Jezera v Německu

Jezero Chiemsee, ležící 70 km jihovýchodně od Mnichova, se díky rozloze 80 km2 nazývá také „Bavorské moře“. Okolí jezera je skvělým místem pro pěší výlety. Na lodi se vydejte prozkoumat tři místní ostrovy, oblíbený je především ostrov Herreninsel s impozantním zámkem Herrenchiemsee z 19. Století.

Konigsee se nachází na samém jihovýchodě země a je považováno za nejkrásnější alpské jezero v Německu. Toto průzračné jezero, jehož hloubka dosahuje až 190 m, je obklopené vysokými horami a při plavbě lodí skýtá překrásné výhledy na poutní kostel Sv. Bartoloměje ze 17. století.

Bodamské jezero leží na pomezí Německa, Švýcarska a Rakouska a je největším německým jezerem. Místní historické rybářské vesničky a krásná pobřežní městečka lákají ročně mnoho turistů. Stojí zde také krásný zámek a opatství Salem z 12. století.

Při pobřeží jezera Müritz, ležícího mezi Berlínem a Hamburkem, najdete barevné dřevěné domky, které jsou oblíbeným místem pro trávení letní dovolené. Jezero můžete prozkoumat na lodi, jeho okolí a zejména pak přilehlý stejnojmenný národní park, pěšky nebo na kole.

Pláže a surfování

Pláž na ostrůvku Amrum, ležícím v Severním moři, je krásným místem nejen pro poklidný piknik, ale také pro surfování. Jemný písek přímo vyzývá k dlouhým bosým procházkám. Na ostrov se dostanete trajektem z pevniny nebo okolních ostrovů.

Ostrov Sylt v Severním moři lemuje 40 km písčitých pláží, kde si každý přijde na své. Najdete zde pláž, kde si můžete zahrát různé plážové sporty, pláž pro surfaře, nudistickou pláž a také pláž, kam můžete vyrazit i se svými psy. Dominantou oblasti Hörnum je červeno-bílý maják, který se krásně vyjímá na fotkách.

Největší německý ostrov Rügen láká návštěvníky nejen na 60 km písčitých pláží, ale také na bílé pískovcové útesy, které se tyčí nad mořem v národním parku Jasmund. Oblíbenou destinací jsou především přímořská městečka Sellin a Bitz.

Překvapivé, ale o to zajímavější místo pro surfování najdete v centru Mnichova. Jedná se o uměle vytvořenou vlnu Eisbach. Vlna je také oblíbenou turistickou atrakcí a bývá zde mnoho surfařů i fanoušků. Místo je vhodné jen pro zkušenější surfaře.

Lyžování v Německu

V Německu najdete jedny z nejlepších lyžařských středisek na světě a vůbec nezáleží, jestli chcete zažít adrenalinové sjezdy nebo vyrazit s rodinou na běžky.

Středisko Großer Arber (Velký Javor) v Bavorském lese je oblíbeným místem především pro rodiny s dětmi. 11,5 km sjezdovek obsluhuje 6 vleků, pro děti jsou zde připravené lyžařské školky, hřiště nebo sáňkařská dráha. Denní skipas vyjde na 890 Kč pro dospělého a 640 Kč pro dítě. V okolí je také mnoho běžkařských tras. 

Zkušenější lyžaři si na své přijdou v nejlepším německém středisku Garmisch-Classic, poblíž města Garmisch-Partenkirchen, jenž leží jen hodinu jízdy jižně od Mnichova. Na vrchol 40 km sjezdovek s celkovým převýšením 1 310 m vás vyveze 17 vleků. Denní skipas stojí 1 170 Kč. Z panoramatické terasy na nejvyšší hoře Zugspitz se nabízí výhled na stovky alpských vrcholů.

Přímo u hranic v Krušných horách najdete německý ski areál Fichtelberg-Klínovec. 15 km sjezdovek různých obtížností obsluhuje 6 vleků. Najdete tu také skokanský můstek, snowpark a sáňkařskou dráhu. Mezi českou a německou stranou jezdí skibus. Zakoupit si můžete kombinovaný skipas, který platí jak pro německou tak pro českou část. Pokud chcete vyrazit na běžky, je tu pro vás připraveno více než 70 km běžkařských tras.

Rodinné aktivity

Už vaše děti nebaví chození na výlety? Naplánujte zábavný den jen pro ně.

Jen kousek od hranic leží zábavní park s atrakcemi pro malé i velké. V Norimberku stojí za návštěvu muzeum hraček a tematický park PLAYMOBIL, kde na vás čekají pohádková hřiště, prolézačky a trampolíny. Vstupné je 180–330 Kč za osobu, podle sezóny. V Hamburku najdete největší model železnice na světě. Legoland je oblíbený tematický park nedaleko města Ulm. Ceny vstupného začínají na 940 Kč na osobu (při koupi online). V každém větším městě si můžete zahrát také napínavou únikovou hru tzv. Escape room. Chutnou prohlídku nabízí muzeum čokolády v Kolíně nad Rýnem nebo továrna Haribo v Bonnu.

Za zvířaty vyrazte do oblíbených zoologických zahrad v Berlíně, v Mnichově nebo do mořského akvária ve městě Stralsund na pobřeží Baltského moře.

Aquaparky v Německu

Jako u moře se budete cítit v aquaparku Tropical Islands nedaleko Berlína. Kromě celoročně teplého podnebí a vody zde najdete písečné pláže, deštný prales, lázně a mnoho atrakcí pro děti. Denní vstupné je 1 070 Kč pro dospělého a 840 Kč pro dítě starší 5 let. V aquaparku Badeparadies Schwarzwald na jihozápadě země si užijete lázně, saunu, tobogány a bazény obklopené palmami.

Nákupy v Německu

Německo je skvělým místem pro nakupování ať už vás lákají módní butiky, velká obchodní centra, outlety nebo farmářské a bleší trhy.

Mezi oblíbené suvenýry a dárky patří různé vánoční ozdoby, dřevěné hračky, půllitry, řezbářské výrobky, kvalitní nože a kukačkové hodiny. Přivézt si můžete také tradiční bavorské kroje, ve kterých uděláte parádu na pivních slavnostech. Pokud máte raději jedlé dárky, vyzkoušejte výbornou místní čokoládu, marcipán, perníčky, gumové medvídky, vaječný koňak nebo lokální víno.

Máte rádi bleší trhy? Vyrazte na berlínský nedělní Mauerpark nebo velký sobotní blešák v Mnichově ve čtvrti Riem, kde najdete spoustu pokladů. 

Zažít kouzelnou atmosféru německých vánočních trhů můžete vyrazit třeba do Drážďan, Norimberka nebo Mnichova.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce