Portoriko od 52 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Tipy na aktivity v Portoriku – bílé pláže, tropické pralesy a mnoho outdoorových aktivit

Tipy na aktivity v Portoriku – bílé pláže, tropické pralesy a mnoho outdoorových aktivit

Pokud jedete na dovolenou do Portorika, čeká vás velké množství zajímavých aktivit, které se zde dají provozovat, a spousty zajímavých míst, jež určitě stojí za to vidět. Podívejme se tedy, kam můžete na ostrově vyrazit, ať už jste milovníkem flory a fauny či měst, případně hledáte nezapomenutelné zážitky. Portoriko je skvělou destinací, kde si každý najde to své.

Treky

Portoriko je ostrov, který je jedinečný především svou nádhernou přírodou a okouzlující krajinou. Většina turistů proto netráví všechen čas ve městech a vydává se poznávat místní rozmanité prostředí. Ideální volbou pro snadné cestování je pronájem automobilu, se kterým můžete objet celý ostrov. Pokud jste však příznivcem pěší turistiky, je Portoriko jako stvořené i pro vás.

Treky většinou vedou na zajímavá a netradiční místa jako například Arecibo – obrovský radioteleskop pro zachytávání mimozemských signálů, či do pralesa El Yunque, kde natáčel Oliver Stone scény do kultovního filmu Četa. Díky mnoha kilometrům cest je to ideální místo pro několikahodinové až vícedenní pěší výlety. Další terény vhodné pro pěší turistiku přináší Guánica Reserve nebo Río Camuy Cave Park.

Potápění a šnorchlování

Krásnou přírodu můžeme obdivovat nejen na souši, ale i pod vodou. Karibik přímo vybízí k potápění a šnorchlování. Díky čisté a azurově modré vodě je možné mořský život pozorovat i ze břehu z většiny pláží, i když zážitku, kdy můžete plavat mezi tropickými rybkami a korálovými útesy, se nic nevyrovná.

Pro lepší pozorování podvodního světa je možné si vypůjčit loďku a vyrazit kousek dál od pevniny, kde je voda ještě průzračnější. Samozřejmostí je i potápění s instruktorem nebo kurzy pro úplné začátečníky. Mezi nejoblíbenější místa pro šnorchlování patří La Parguera na jihozápadě a ostrov Desecheo.

Pláže

Ač má Portoriko co nabídnout ve své rozmanitosti krajiny, jednoznačným magnetem pro každého turistu je zdejší pobřeží. Portorické pláže nabízejí jemný, téměř čistě bílý písek a nádherné azurové moře. Nejkrásnější pláž se jménem Flamenco Beach je pak lemována kokosovými palmami. Nachází na ostrově Culebra, který je neobydlený a jezdí k němu trajekt. Budete tady tam mít i dostatek soukromí. Obdobně kouzelná místa naleznete i na ostrově Vieques. V rámci hlavního ostrova Portorika je pak často ke koupání vyhledávanou pláží například Luquillo.

Parky a rezervace

El Yunque byl již zmíněný jako ideální tip na treky. Na jeho návštěvu nesmíte zapomenout ani tehdy, pokud chcete vidět místní přírodní parky a rezervace. El Yunque je tropický prales s přehledným turistickým značením, takže nepotřebujete ani průvodce. Někdy však bývá cesta náročnější vzhledem ke klimatu (horko a vlhko). Můžete zde obdivovat jezera, vodopády, různé druhy rostlin, ptáků i jiných drobných zvířat.

Při návštěvě Portorika byste také měli rozhodně vidět Río Camuy Cave Park, což je krasová oblast s více než 200 jeskyněmi, různorodými vápencovými útvary a s největší podzemní řekou na světě. Zvířata je možné na Portoriku pozorovat běžně ve volné přírodě. V Guánica Reserve na jihozápadě najdou v místním ptactvu zalíbení všichni ornitologové a okolí Rincón, zase umožňuje v období od ledna až do března pozorovat velryby.

Rodinné aktivity

Pokud cestujete s dětmi, bude pro vás skvělá volba Luquillo Beach, což je klidné letovisko vhodné pro odpočinek a pobyt s vašimi ratolestmi. Pokud však spíše chcete podnikat různé zajímavé výlety, má Portoriko i velký výběr z nabídek pro rodinné aktivity. Arecibo Observatory je dobrý tip pro každého, koho zajímá vesmír. Při prohlídce uvidíte teleskopické zařízení i tematicky související museum.

Všechny děti bez rozdílu určitě bude bavit obří akvapark s množstvím tobogánů a jiné zábavy Las Cascadas Water Park nebo zoologická zahrada Dr. Juan A. Rivero Zoo. Zajímavostí je Angry Birds Activity Park na motiv stejnojmenné oblíbené mobilní hry. V Portoriku najdete i velké množství adrenalinových a lanových parků, půjčoven kol, golfových a zejména minigolfových hřišť a dalších zázemí pro outdoorové aktivity.

Surfování

Outdoorové aktivity k Portoriku neodmyslitelně patří a mezi nimi jednoznačně oblíbeností i širokou nabídkou vyniká surfování. Podmínky pro něj jsou nejvhodnější na západní straně ostrova, kde se divočejší Atlantický oceán setkává s klidnější Karibským mořem. Samozřejmostí jsou i půjčovny vybavení a kurzy surfování pro začátečníky. Kromě klasického surfingu na plážích Portorika najdete i další podobné sporty jako paddleboard, windsurfing a kitesurfing.

Nakupování

Stejně jako ve zbytku USA, i v Portoriku je pro všechny turisty nakupování velice atraktivní. Zboží pro rychlou spotřebu a potraviny jsou zde výrazně dražší, ale na například na nakupování módních značek výrazně ušetříte a také zde seženete věci, které v České republice nenajdete. Mezi velkými nákupními centry, ve kterých pořídíte nejen oblečení, jsou známé a oblíbené například Plaza las Americas, The Mallof San Juan nebo San Patricio Plaza.

Gastronomie

Portoriko je rájem pro všechny gurmány, kteří rádi zkoušejí nové chutě a exotické kuchyně. Každý by měl určitě ochutnat místní speciality, zejména pak ty z banánů, jako je mofongo. Jedná se o rozmačkané smažené banány (druh určený na vaření) podávané s mořskými plody, banánové chipsy zvané tostones nebo sopa de plátanos, což je zajímavá polévka připravená opět z rozmačkaných banánů.

Vyjma těchto specialit si samozřejmě vyberou i zastánci tradičnější gastronomie. Běžně se servíruje vepřové a kuřecí maso doplněné zeleninou, fazolemi a rýží. Zdejší kuchyně připomíná nejvíce mexickou nebo španělskou. Z pití je pro Portoriko typický bílý rum Bacardi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce