Cestovní doklady do Portorika

Cestovní doklady do Portorika

Hodláte se vydat do Portorika, ale nevíte, jak je to v zemi s cestovními doklady? Máme pro vás dobrou zprávu, při cestě z České republiky vízum nepotřebujete. To však platí jen tehdy, pokud délka vaší návštěvy nepřesáhne 90 dní a jejím účelem je turistické poznávání nebo obchod. Nutností za jakékoliv situace je pak pas a ESTA, stejně jako je tomu u jiných zemí USA.

Portoriko – vízum, pas, ESTA a finance

Na rozdíl od samostatných zemí Karibského moře, jako je například Dominikánská republika nebo Jamajka, Portoriko patří mezi země, které spadají pod Spojené státy americké. To se odráží i v podmínkách a pravidlech pro vstup do země, které nejsou nijak komplikované. Vízum do Portorika není zapotřebí, pokud váš pobyt nebude trvat déle než 90 dní.

Jako doklad o době návštěvy země vám poslouží zpáteční či navazující letenka. V opačném případě – při setrvání delším než 3 měsíce – je zapotřebí si vízum opatřit. Pokud není důvodem návštěvy turismus nebo obchod (jedete-li sem například studovat nebo pracovat), bude se vás vízová povinnost týkat.

Cestovní doklady jsou samozřejmě nutností bez ohledu na to, zda je vaše cesta bezvízová či nikoliv. Pas do Portorika se strojově psanými, čitelnými a biometrickými údaji je vyžadován stejně jako u všech dalších zemí USA. Také je nutností splnit podmínky pro vstup do USA, tzv. ESTA – Electronic System for Travel Authorization. Tyto doklady lze během 20 minut vyřídit on-line. Cena je 14 $ a žádost musí být podána minimálně 72 hodin před samotným vstupem do země.

Další poplatek, na který se musíte připravit, je odletová taxa, která činí 5 $. Bez jejího uhrazení vám nebude povoleno zemi opustit. Před návštěvou si vždy ještě jednou ověřte, zda máte všechny požadavky splněné, překontrolujte si platnost pasu a během cesty s sebou mějte dané dokumenty při ruce.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce