Spojené arabské emiráty od 10 095 Kč
Zobrazit zájezdy

Podmínky vstupu do Spojených arabských emirátů

Podmínky vstupu do Spojených arabských emirátů

Do roku 2014 platila vízová povinnost do SAE i pro občany České republiky. Do té doby stálo vyřízení víza necelých 1700,- na osobu. Dnes už vám stačí jen platný pas.

V březnu roku 2014 pro občany ČR přestala platit povinnost žádat si víza před cestou do Spojených arabských emirátů. Od května 2017 platí vízová dohoda mezi SAE a EU o automatickém devadesátidenním vízu pro občany zemí EU.

Co to znamená? Vše, co potřebujete pro vstup do SAE, je pas platný nejméně šest měsíců od data příletu do země. Na mezinárodním letišti v SAE navštivte imigrační oddělení, kde dostanete razítko do pasu - Visa on Arrival:

  • umožňuje celkem 90 dní pobytu na území SAE
  • máte možnost opakovaně vycestovat a znova se vrátit
  • platí celkem šest měsíců od data udělení

To znamená, že od chvíle, kdy na letišti dostanete razítko do pasu, máte půl roku, kdy se můžete do SAE vracet bez víza. Celková doba vašeho pobytu v zemi však nesmí překročit 90 dní.

Pokud se chystáte do Spojených arabských emirátů za výdělkem, nebo potřebujete vyřídit pobyt delší než 90 dnů, obraťte se s dostatečným předstihem na Velvyslanectví Spojených arabských emirátů v Praze nebo ve Vídni.

V každém případě si ale před cestou zjistěte aktuální informace o režimu vstupu do SAE, nejlépe na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

15 hodinová přestávka v Dubaji

Dobrý den, budeme přestupovat na letišti v Dubaji a budeme tam mít 15 hodin. Přiletíme v 9 ráno. Můžeme odejít z letiště na prohlídku města? Co s… Zobrazit více
Kristýna
Kristýna

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce