Tanzanie od 28 890 Kč
Zobrazit zájezdy

Potřebujete do Tanzánie vízum? A jaké cestovní doklady si vzít s sebou?

Potřebujete do Tanzánie vízum? A jaké cestovní doklady si vzít s sebou?

Chystáte se do Tanzánie? Máme pro vás aktuální informace o podmínkách vstupu do země. Nutností je cestovní pas platný minimálně 6 měsíců. Turistická víza na tři měsíce dostanete na letišti nebo na hraničních přechodech.

Cestovní pas

Cestovní pas do Tanzánie je nezbytný. Pozor! Platnost pasu musí být minimálně o 6 měsíců delší než váš plánovaný pobyt. Pro případ krádeže nebo ztráty pasu si doporučujeme okopírovat strany s osobními údaji a s vízy a nosit je na jiném místě než pas. Pokud přijíždíte z oblasti (včetně transferu), kde se vyskytuje žlutá zimnice (například Keňa nebo Uganda), potřebujete také mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o očkování proti žluté zimnici.

Vízum do Tanzánie

Pro cestu do Tanzánie jsou potřeba víza. Jednovstupová turistická víza platná 90 dní získáte na letišti nebo hraničním přechodu za 50 USD. Platí se v hotovosti v amerických dolarech. Při vstupu do země vyplňujete také vstupní kartu s osobními údaji, důvodem a plánovanou délkou návštěvy. Chcete-li v Tanzánii zůstat déle než tři měsíce, nejjednodušší způsob je přejet hranici do Keni a při návratu získat nová tříměsíční víza.

Podmínky vstupu se mohou měnit. Aktuální informace si před cestou ověřte na stránkách Tanzanského velvyslanectví v Berlíně. Pozor na podvodné stránky prodávající víza do Tanzánie! Detailnější informace o Zanzibaru najdete v samostatném průvodci.

Cestování s dětmi

Chystáte-li se do Tanzánie s dětmi, nezapomeňte jim před cestou zařídit vlastní cestovní pas. Vše o cestování s dětmi se dočtete v samostatném článku.

Celní předpisy

Ze země je zakázáno vyvážet jakékoliv živočišné produkty (například výrobky ze slonoviny, kůže chráněných zvířat nebo mořské živočichy), pamatujte na to, až budete nakupovat suvenýry.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce