Vízum a vstupní podmínky do Tanzanie a Zanzibaru

Vízum a vstupní podmínky do Tanzanie a Zanzibaru

Občané ČR vízum pro vstup na Zanzibar potřebují. Stejně tak stále zaplatí i odletovou taxu, ale již v ceně letenky.

Pro přílet na Zanzibar

Mít pas s platností nejméně 6 měsíců od data vstupu do země je základním předpokladem vašeho pobytu v Tanzanii a na Zanzibaru. Jako občan České republiky budete také muset koupit víza, což je možné dvěma způsoby:

Víza na letišti

Stačí vyplnit imigrační formulář (dostanete většinou už na palubě letadla) a spolu s poplatkem 50 USD odevzdat u přepážky na letišti. Platba poplatku po vás bude pravděpodobně vyžadována kartou. Dostanete vízum na tři měsíce.

Víza na ambasádě

Stejné tříměsíční vízum můžete vyřídit předem na tanzánské ambasádě. Ta nejbližší je ale v Berlíně a namísto 50 USD zaplatíte 50 EUR, nebo 70 EUR za expresní vízum, vyřízené do jednoho dne. Pokud se tedy letíte na Zanzibar rekreovat, nakoupíte výhodněji na místním letišti, pokud ale potřebujete business, nebo studentské vízum, obraťte se na ambasádu v Německu (Botschaft der Vereinigten Republik Tansania, Eschenallee 11, 140 50 Berlin).

Pro odlet ze Zanzibaru

V minulosti byli všichni turisté opouštějící Zanzibar povinni zaplatit tzv. odletovou taxu, dalších 25 USD. Tato povinnost už v současnosti neplatí – taxa je součástí ceny vaší letenky. V případě, že si zpáteční letenku koupíte na Zanzibaru, připlatíte si ještě 10 % z ceny letenky na dani.

Pokud letíte ze Zanzibaru na jakékoliv letiště pevninské Tanzánie, čeká vás ještě další taxa 5 000 TZS. To zní sice děsivě, ale v přepočtu se jedná jen o částku okolo 2 USD.

Aktuální vízovou situaci si zkontrolujte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Zajímají vás vlastní zkušenosti cestovatelů? Přečtěte si cestopis ze Zanzibaru.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Zanzibar vízum - lze přes CK?

Dobrý den, pokud se rozhodnu koupit zájezd na Zanzibar přes CK, zařídí mi také vízum nebo je nutné zařizovat vždy na letišti? Děkuji
Avera
Avera

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce