Tipy na aktivity na Zanzibaru – potápění, šnorchlování i antické památky

Tipy na aktivity na Zanzibaru – potápění, šnorchlování i antické památky

Ostrov Zanzibar voní po aromatickém koření, může se pochlubit romantickými plážemi a nabízí skvělé podmínky pro potápění. Užijete si i procházky po antických památkách a oblíbenou spice tour.

Pláže a koupání

Největším lákadlem Zanzibaru jsou pláže obehnané palmami s průzračně čistými vodami Indického oceánu. Ty nejkrásnější najdete na východě, severovýchodním pobřeží a v nejsevernější části ostrova. Jako vystřižené z katalogu vypadají pláže u Paje, Jambiani a také u vesnic Kendwa a Nungwi.

Potápění a šnorchlování

Rájem potápěčů a šnorchlistů je celé východní pobřeží lemované dlouhým bariérovým útesem. Začátečníci si mohou potápění vyzkoušet na mělkých korálových zahradách v laguně. Zkušení potápěči se jistě pustí do pozorování podmořského života mezi hlubšími útesy. Ve vodě můžete vidět delfíny, karety obrovské a 350 různých druhů ryb.

Obzvlášť vhodná k potápění je lokalita Nankivell, záliv Menai na jihozápadě a břehy severovýchodního ostrova Mnemba. Přírodní rezervace Chumbe Island nabízí ty nejkrásnější korálové zahrady světa. Aby se však korálové útesy zachovaly, je tu povolené pouze šnorchlování.

Kulturní památky

Perla Indického oceánu je plná antických památek. Historickým centrem Zanzibaru je Stone Town zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Místní domy v sobě nesou architektonické prvky typické pro ománské i britské stavby. Zajímavé jsou tzv. Zanzibarské dveře vyrobené z masivního dřeva s vyřezávanými motivy.

Na nábřeží stojí Dům Zázraků, po dlouhou dobu nejvyšší stavba východní Afriky. Hned vedle uvidíte pozůstatky ománské pevnosti Old Fort, která se dříve používala jako popraviště, vězení a tržiště. Dnes slouží k pořádání různých společenských akcí. Za návštěvu rozhodně stojí i lázně Hamammi a Kidichi, mešita v Kizimkazi, anglikánská katedrála a muzeum otroctví St. Monica´s Guest House.

Jeskyně

Na ostrově Unguja se nachází město Mangapwani, které vás zavede zpět do doby otroctví. Břehy ostrova jsou lemované korálovými jeskyněmi a komnatami, které se kdysi používaly pro ukrývání otroků. Z těchto míst se pak odváželi loděmi k dalšímu obchodování.

Spice tour

Zanzibar je ostrovem exotického koření. Dříve se z ostrova běžně vyvážel hřebíček, muškátový oříšek, pepř a vanilka. Spice tour si nesmí nechat ujít žádný návštěvník Zanzibaru. Místní průvodce vás provede po farmě, kde se koření pěstuje, seznámí vás se všemi rostlinami a vysvětlí, jakými způsoby lze koření použít. Voňavý hřebíček, kardamon, kurkumu a další koření si v závěru tour můžete i zakoupit.

Nakupování

V hlavním městě Zanzibar City vás čekají velká nákupní centra se značkovými obchody. Místní tržiště jsou rozeseté po všech ostrovech a nabízí turistům množství řemeslných výrobků, arabských a indických starožitností a tkaných výrobků z palmových listů. Typickými předměty, které si můžete ze Zanzibaru odvést, jsou dřevořezby zvířat, ebenové masky, šperky, košíky a zanzibarské truhly.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Zanzibar - tipy na výlety

Dobrý den, pojedeme s přítelem na Zanzibar a chtěla bych se vás zeptat, jestli byste mi poradili, jaké výlety stojí za to. Ať už fakultativní nebo… Zobrazit více
Passenger
Passenger

Zanzibar - potápění a šnorchlování, kam?

Dobrý den, máme zaplacenou 14-ti denní dovolenou na Zanzibaru. Máme s přítelem rádi šnorchlování a potápění. Slyšela jsem, že skvělé podmínky jsou na… Zobrazit více
Micharo
Micharo

Zanzibar, jaké pláže doporučujete?

Zdravím tady všechny, jsem tu nová a ráda bych se zeptala na nejlepší pláže na Zanzibaru. Všude se dočítám, že nejlepší je sever a západ, protože na… Zobrazit více
Darina
Darina

Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce