Příspěvky v diskuzích uživatele kikiP_

Příspěvky v diskuzích uživatele kikiP_

Hotely bez dětí

www.blue-style.cz/tunisko…
jste si jistá, že koukáte na správný hotel? tenhle má i u nás hodnocení kolem devíti... o žádných stížnostech nevím...
(před 2 měsíci)
Ubytovací zařízení
kikiP_

Hotely bez dětí

Ono je to vlastně jedno... odpovím klidně já a obecně... češi jsou škrti... já se nedivím, že dostávají nejhorší pokoje... kamkoliv přijedu, dám $10 do pasu... a ještě nikdy jsem neměla problém... češi si příliš neuvědomují, že z peněz, které zaplatí cestovce, toho lidé v dané zemi příliš mnoho neuvidí... takže v každém případě se očekává, že na místě taky, jak se říká, pustíte chlup...
(před 2 měsíci)
Ubytovací zařízení
kikiP_

Hotely bez dětí

Komu ta otázka patřila?
(před 2 měsíci)
Ubytovací zařízení
kikiP_

Poprvé v Egyptě

Už se sice trochu opakuju, ale pravidelně tu doporučuji jeden hotel v Hurghadě - Sentido Mamlouk Palace. Kdokoliv tam na moji radu jel, nebyl zklamaný. Úžasný hotel (vlastně je to areál tří hotelů - Mamlouk Palace, Garden Beach a Crystal Bay a v prvních dvou můžete využívat vše, co je v rámci Ultra All Inclusive) s prvotřídním servisem, umístěný v klidné jižní části Hurghady cca 15 minut od letiště. Hned u hotelu najdete několik obchodů s pevnými cenami (včetně největšího obchodního centra SenzoMall) a také lékárnu. Z Hurghady se sice nedostanete za pár minut ani do Luxoru, ani do Káhiry, ale dají se odtud sehnat výlety mnohem levněji, než např. z Marsa Alam. K tomu pravidelně využívám česko-egyptskou společnost LM Holiday (doporučuji navštívit stránky: lmholiday.cz/vyhledavani/?d… paní Lenka, která výlety zajišťuje, je velmi vstřícná a pohotová. Pokud chcete poznat aspoň něco málo z místní kultury, doporučuji výlet do beduínské vesnice, což je taková sranda pro turisty, kde se svezete na velbloudech a řeknou vám něco málo o tamním životě. Navíc je to i docela adrenalinová záležitost bez ohledu na to, jestli na cestu zvolíte auto nebo čtyřkolku. Pak taky CityTour, kde vás vezmou do mešity, kostela, místních obchůdků, na Marinu a (moje nejoblíbenější) do místní kavárny na ibiškový čaj.
Osobně jsem v Hurghadě a zároveň i v tomto hotelu byla čtyřikrát a mám za sebou už docela dost výletů a pouze jeden mimo LM Holiday, a to výlet busem do Luxoru. S LM Holiday mám za sebou Dolphin House (plavání s divokými delfíny na otevřeném moři + šnorchlování), Super Giftun (šnorchlování), Super Utopia (šnorchlování), Grand Aquarium, City Tour Hurghada, Odpolední čtyřkolky, Sahara Park, 1denní Káhira letecky, Sindbad ponorka, Dolphin world vč. plavání s delfínem. Výhoda je, že se můžete domlouvat na výlety předem nebo třeba, když se rozhodnete cca dva dny předem už na místě, že ještě někam chcete, tak se s Lenkou domluvíte na výletu a zaplatíte přímo průvodcům. Navíc nezáleží s jakou společností nebo do jakého hotelu jedete.
(před 2 měsíci)
Egypt
Arne1

Oblíbená destinace, která VÁS vůbec neláká

Obecně se dá říct: země bývalého sovětského svazu
(před 2 měsíci)
Ostatní
Arne1

Hotely bez dětí

a ještě osobní tip: Magic Palm Beach Palace, Djerba
(před 2 měsíci)
Ubytovací zařízení
kikiP_

Egypt platby kartou

To je první důvod a druhý je ten, že s sebou nemusíte tahat velké obnosy peněz.
(před 2 měsíci)
Egypt
Arne1

Žaludeční potíže

Moje doporučení zní, vždy se na místě zeptejte hned první den místních. Většinou mají svoje vlastní druhy léků na tyto obtíže. Jinak tak, jak říká Arne1, v Egyptě je to Antinal, u nás stejný lék na předpis pod názvem Ercefuryl. Uhlí, Endiaron a podobné léky v exotice většinou nezabírají, takže záleží, kam zrovna jedete.
(před 2 měsíci)
Ostatní
kikiP_

Potápění

Doporučuji Egypt, z oblasti Hurghada nebo El Gouna na Sha`ab Abu Nuhas. Zkuste si to najít. Je tam několik vraků lodí. www.voodoodivers.com/kaart…
(před 2 měsíci)
Ostatní
kikiP_