Příspěvky v diskuzích uživatele Kristýna

Příspěvky v diskuzích uživatele Kristýna

Svatojakubská cesta: hledám rady

@Darina ~ Trasa začíná u francouzských hranic, kousek od města San Sebastian, dál vede přes Bilbao, Gijon a Luarcu do Santiaga. Z Ovieda začíná Camino Primitivo, tedy jiná cesta.
(před 4 lety)
Země
Kristýna

Svatojakubská cesta: hledám rady

@Darina ~ Zdravím,
pokud se chcete po cestě kochat krásnou přírodou a nerada jdete v davu (jak to bývá u nejznámější Camino de Francés), tak doporučuji vyrazit na cestu Camino del Norte. Cesta vede přes menší pohoří a kolem oceánu a příroda je zde úžasně zelená. Po cestě nepotkáte moc lidí, takže doporučuji spíše pro poutníky, kteří vyhledávají pohodu a klid. Ideální doba vyrazit je od jara do podzimu, kdy je zde příjemné počasí a ani v létě není vedro - teploty se pohybují okolo 18-23 °C.
(před 4 lety)
Země
Kristýna

Opakovaný vstup

@Kubas ~ Dobrý den,
Ano je to možné. Já sama jsem takhle vstoupila do Thajska třikrát během 4 měsíců. Při opakovaném vstupu do země platí, že součet všech pobytů v 6-ti kalendářních měsících nesmí přesáhnout 90 dnů. Další možností je tzv. Single entry tourist visa, které si vyřídíte do 3 dnů za poplatek cca 800 Kč. Platí pro délku pobytu max. 60 dní. Za cca 3700 Kč si také můžete pořídit Multi entry tourist visa, které platí pro neomezený počet vstupů na dobu 6 měsíců od vydán. Jeden pobyt nesmí přesáhnout 60 dní, avšak celkový součet dní pobytu není omezen.
(před 4 lety)
Země
Kristýna

Kde koupit 6 měsíční vízum do Egypta?

@Renca13 ~ @Renca13 ~ Dobrý večer,
ano, máte pravdu. Vízum platí 6 měsíců ode dne schválení a maximální délka pobytu při každém pobytu je 30 dní. Vstupovat do země můžete opakovaně.
Bohužel nevím, jestli to jde i jinak, proto se prosím pro upřesnění obraťte na ambasádu.
(před 4 lety)
Země
HelaB

Srí lanka koronavirus - je v plánu otevření?

@Bibi_Bu ~ Dobrý den,
bohužel je země pro turisty stále uzavřena a je jen ve hvězdách, kdy se věci změní. Srí Lanka je nádherná země, doufejme tedy, že se situace zlepší, a my se budeme moci brzy vydat prozkoumávat tento ostrov.
(před 4 lety)
Země
Kristýna

Kde koupit 6 měsíční vízum do Egypta?

@Renca13 ~ Hezký den,
vízum na 6 měsíců je lepší si zřídit online na stránce zde. Více informací k vízům si můžete přečíst v našem přehledně sepsaném článku zde.
(před 4 lety)
Země
HelaB

Egypt - nejlepší destinace na šnorchlování?

@Tenka ~ Zdravím,
mezi top egyptské destinace pro potápění a šnorchlování bych určitě zařadila Sharm el Sheikh nebo Marsa Alam. Hotely zde většinou mají přímý přístup k okraji korálového útesu, a tak jsou tyto destinace ideální na prozkoumávání zdejšího úžasného podmořského světa. K vidění jsou zde murény, chobotnice, želvy, rejnoci, ropušnice a jiné.
(před 4 lety)
Letecká
anonym

Roušky v letadle u malých dětí

@anonym ~ Hezký den,
Smartwings na svých oficiálních stránkách uvádí, že roušky jsou povinni mít na palubě všichni kromě dětí do dvou let a osob, na které se vztahují výjimky dle příslušného krizového či mimořádného opatření. Nejspíš to platí pro děti do 2 let včetně, a navíc nikdo pár měsíců nebude řešit.
(před 4 lety)
Země
anonym

Průjezd Slovinskem - je potřeba čestné prohlášení?

@Anonymous ~ Hezký den,
z osobní zkušenosti mé kamarádky, která jela přes Slovinsko do Chorvatska před týdnem, žádný speciální dokument ve Slovinsku nebyl potřeba.
Další kamarádka odjíždí do Chorvatska tuto sobotu, tak pak pošlu aktuální informaci jestli se něco nezměnilo.
(před 4 lety)
Země
mmxx

Slevy pro seniory v Bulharsku ve veřejné dopravě?

@Arne1 ~ Hezký den,
například v Sofii jsem si všimla, že slevy pro seniory nabízí pouze při koupi měsíčního jízdného a bohužel si myslím, že na jednotlivé jízdné se sleva nevztahuje.
(před 4 lety)
Země
Gustavo-Woltmann