Příspěvky v diskuzích uživatele Kristýna

Příspěvky v diskuzích uživatele Kristýna

Rabac-kemp Oliva

@Srnec ~ Zdravím, já jsem v kempu strávila dovolenou dvakrát, je to už ale pár let, takže nevím, jestli se něco od té doby nezměnilo.
Kemp má výbornou polohu díky pár krokům od centra Rabace, nachází se také přímo na pěkné kamenité pláži. My jsme ale většinou chodili na menší pláže a zátoky na druhé straně Rabace (cca 20-25 min chůze), kde bylo méně lidí a moře čistější. Ubytování v mobilhomech je pěkné, moderní a čisté s vlastní sociálkou a kuchyňkou. Dětem se nabízí různé atrakce a hřiště, venkovní bazén, minigolf, tenisový kurt nebo například volejbalové hřiště.
Istrii jsem navštívila celkem pětkrát a počasí v průběhu léta bylo velmi proměnlivé. Někdy nám vyšlo nebe bez mraků několik dní v kuse, jindy nám 5 dní nepřetržitě pršelo. Nejčastěji však bylo krásně přes den a obloha se zatáhla až odpoledne. V případě deštivého počasí, se ale nemusíte bát, že byste se ukousali nudou. V okolí je spousta zajímavých míst k navštívení, například malebná vesnice Labin, lázeňské město Opatija, koloseum v Pule, nebo kouzelné městečko Rovinj.
(před 10 hodinami)
Chorvatsko
Kristýna

Balčik

@Srnec ~ Hezký den, pláže v Balčiku jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, a jsou vhodné i pro malé děti.
Počasí bych se ve Vašem termínu nebála. V srpnu teploty dosahují až 30 °C, ale občas může trochu zapršet. Moře je v tomto období nejteplejší - voda má okolo 25 °C. Věřím, že si dovolenou užijete.
(včera)
Bulharsko
Kristýna

Naxos

@Aknelka ~ Zdravím, Naxos je skvělá volba! Navštívila jsem ostrov minulé léto, a ani v hlavní sezóně Naxos neokupovali turisté.
Doporučuji navštívit pláže na západním pobřeží, které je hodně větrné a moře je divočejší, tudíž vhodné pro vodní sporty jako je windsurfing, ale najdou se zde i krásné klidné zátoky. Pěkná je například Aliko beach.
Pěkné ubytování najdete v městečku Aghios Prokopios nebo Aghia Anna.
Za památkami a tavernami se vydejte do hlavního města Naxos, za mě je to jedno z nejkrásnějších řeckých měst.
Za shlédnutí stojí také typické řecké vesničky Filoti či Danakos. A pokud máte rádi túry, vydejte se pozorovat západ slunce z nejvyšší hory Zeus.
(včera)
Řecko
Kristýna

Cashback portály

Já používám Tipli a Hamty, každý z nich podporuje jiné obchody, takže používám pokaždé jiný.
(včera)
Ostatní
Kristýna

Pronájem lodi na Kypru

@Tomas88 ~ Dobrý den, doporučuji se podívat na stránky zde, kde máte na výběr z velkého množství menších lodí či větších jachet po celém světě, včetně Larnaky. Půjčení je přímo od místních, je to něco jako airbnb pro lodě.
(včera)
Kypr
Kristýna

Práce v zahraničí - kde hledat?

@Roxy ~ Zdravím, já si vždy nejprve ujasním konkrétní destinaci kde chci pracovat, a o jakou práci mám zájem, a pak googlím. Super jsou také skupiny na facebooku, například přes skupinu "Aupairs in Switzerland" jsem si našla práci chůvy ve Švýcarsku.
Při hledání práce se také dívám na tyto portály:
www.ajob.cz/
www.catererglobal.com/
www.anyworkanywhere.com/
www.europelanguagejobs.com/
indeed.com/
www.prostaff.cz/
Základem je mít perfektně zpracovaný životopis v místním jazyce nebo v angličtině, a nezapomenout také na motivační dopis, kde zmíníte co Vás přimělo žádat o tuto práci a proč jste vhodným kandidátem.
(včera)
Ostatní
Kristýna

Pouť do Santiago de Compostela

@Petr01 ~ Zdravím, já šla pouť loni v červenci, vybrala jsem si trasu kolem severního pobřeží Španělska "Camino del Norte", která je jednou z méně frekventovaných. Lákala mě nejvíce právě proto, že ji nechodí moc lidí, a také zde ani v létě není velké horko (teplota byla kolem 18-23 °C a občas pršelo).
Trasa z Porta je druhou nejoblíbenější, v létě zde potkáte opravdu spoustu lidí, ale na podzim by davy už měly opadnout. Počasí touto dobou bývá obvykle příjemné, kolem 16-23 °C.
Trasy jsou perfektně značené, i když asi dvakrát jsem na del Norte špatně odbočila, ale pomocí maps.me jsem se opět vrátila na stezku. Tuto offline aplikaci rozhodně doporučuji stáhnout, jsou zde vyznačené všechny důležité body, památky, obchody, turistické stezky, ale i ubytování včetně albergue.
Já jsem spala v hostelech pro poutníky, tzv. "albergue", kde si můžete vybrat mezi privátními či státními. Státní jsou vždy levnější volbou a stojí kolem 5-7 euro/noc, některé jsou dokonce pouze za dobrovolný příspěvek. V hlavní sezóně je o státní albergue vysoký zájem, proto je nejlepší vyrazit vždy brzy ráno a chytnout si místo v albergue mezi prvními. Pokud ale vyrážíte mimo sezónu na podzim, tak byste problém s volnými kapacitami mít neměli.
Doporučila bych Vám využít těchto ubytoven místo spaní ve stanu, případně obojí zkombinovat. Největším zážitkem je totiž právě trávení večerů u vína s novými přátely na albergue.
S sebou jsem měla 22 l batoh, který vážil se všemi věcmi jen 3,5 kg. Vzala jsem si opravdu jen to nejdůležitější - spacák, nafukovací polštář, pláštěnku, 2 trička, 2 kraťasy, větrovku, legíny, externí nabíječku, nějaké spodní prádlo a svačinu.
Camino je úžasný zážitek, takže Vám přeji ať se cesta vydaří.
(včera)
Portugalsko
Kristýna

Jaký cestovní kufr vybrat?

Zdravím, já osobně jsem byla vždy spokojená spíše s látkovými. Skořepinový se snadno otluče a poškrábe. Navíc pro mě velkou výhodou u látkových kufrů je, že se dá "nafouknout" a vleze se dovnitř více věcí než do skořepinového.
(před 2 dny)
Ostatní
Lola

Suvenýry z Egypta

@Vendula38 ~ Hezký večer, zakoupit můžete například typické oděvy, kožené kabelky a boty, šperky (můžete si na ně nechat i vyrýt například své jméno v hieroglyfech), koření, sošky velbloudů, papyrus, vodní dýmku atd.
Rozhodně smlouvejte! Ceny jsou zprvu někdy i mnohonásobně vyšší a pro Egypťany je smlouvání součást jejich kultury.
(před 2 dny)
Egypt
DanaDianaNoymi

Nestihnutí navazujícího letu z důvodů poruchy letadla

@Brbla ~ Dobrý večer, nárok na odškodnění vzniká, pokud při letech nad 3500 km (což ve Vašem případě splňujete) má letadlo zpoždění alespoň 4 hodiny. Při Vašem zpoždění máte nárok na finanční kompenzaci ve výši až 600 euro.
Letecká společnost nemusí hradit odškodnění v případě zpoždění letu díky nepředvídatelným okolnostem. Každopádně doporučuji kontaktovat přímo leteckou společnost s žádostí o odškodnění, podrobně popsat Váš případ a doložit elektronickou letenku, palubní vstupenku a ideálně fotku příletové tabule s vaším zpožděným letem.
Může trvat i pár týdnů než se aerolinka ozve zpátky, každopádně pokud by Vám letecká společnost odmítla vyplatit odškodnění nebo nabídla nízkou částku, neváhejte se obrátit na některou z právních agentur, které se zabývají těmito případy. Spolehlivá je například agentura Vaše nároky odkaz zde, která si účtuje provizi 5-25 %.
Přeji Vám hodně štěstí!
(před 2 dny)
Letecká