Příspěvky v diskuzích uživatele Rychlonožka

Příspěvky v diskuzích uživatele Rychlonožka

Terakotová armáda - Čína

Rádi bychom vyrazili na 10 - 12 dní cestovat po Číně (budeme v Pekingu). Určitě chceme projít město a na velkou čínskou zeď. Ale k hlavní otázce... dá se stihnout i Terakotová armáda v Xi'an? Nějakým tím vysokorychlostním či nočním lehátkovým vlakem? Nebo se na to vykašlat při těch pár dnech, co máme a bude to akorát honička?
(před 3 lety)
Země
Rychlonožka

Suvenýry z Jamajky - co koupit?

Zdarec, čeká nás Jamajka → Montego Bay → Ocho Rios → Port Antonio → Blue Mountains → Mandeville → Montego Bay. Ubytko máme přes booking. Můj dotaz zní jaký suvenýry z Jamajky přivézt domů? Nakupovat od pouličních prodejců, kterých je tam prej mrtě. Nebo se vydat někam na civilizovanější nákupy? Projde mi všechno zpátky do letadla? Nejsou tam nějaký zákazy? Nerad bych tam pak nechal půlku kufru..
(před 3 lety)
Země
Rychlonožka

Platební karta Revolut - má někdo zkušenost?

@Grizlík ~ Jestli se budeš pohybovat v místech, kde se dá platit kartou, lepší kurzy než Revolut nenajdeš. Idealní je hotovost tamní měny a Revolut. Základní vedení účtu je zdarma, pak jsou i ty prémiové, ale většinou si člověk vystačí se základním. Vyřízení karty je asi na tři týdny.
(před 3 lety)
Ostatní
Dědek

Karpathos - nej pláže

Ahoj, Karpathos je poměrně malý ostrov, půjčite si skútr nebo auto a všechno máte na dojezd, my tak objeli celý ostrov, všechna města jsou od sebe pár desítek minut a pláže taky. Na jedné jsme byly 3x a pokaždé jsme ji měli hodiny sami pro sebe. Nejčastěji jsme jezdili na pláž Agios Nicolaos. Krásné velké vlny, teplé moře. Možná, že jih je více písčitý, kousek za letištěm je Diakoftis Beach a to je přímo malý Karibik.
(před 3 lety)
Země
Roman-Abrle

Parga - tipy na výlety

@Hanka54 ~ Ahoj, co nepadlo, tak třeba hrad Parga, líbil se mi odtud výhled na záliv. Z pláže Valtos se dá dostat na pevnost Aliho Paši - hrad Anthousa, zase super výhledy. Moc hezkej byl výlet k vodopádům Tzoumerka, je to už teda víc z ruky, nevím, jak moc daleko chcete jezdit.
(před 3 lety)
Země
Lenči

Nej cesta do Umagu

@Prostatik ~ My to vždy jezdili klasika Budějovice-Linz-Villach-Udine-Terst-Koper-Umag. Od tunelu v Rakousku super rychlé.
(před 3 lety)
Země
Rychlonožka

Umag, dejte tipy na výlety

@Bliki ~ Ahoj určitě je lepší rezervovat dopředu jak píše Kristýna. My jsme zarezervovali 2 týdny dopředu a ušetřili nějakých 20 %. Jinak pak na souši je super Motovun, Grožnjan, Hum, Jame Baredine, městečko Vrsar je překrásné. Novigrad je také krásný, pokud sjedete níž tak Pula, Premantura, výlet na Brijuni. Pokud nahoru tak Piran.
(před 3 lety)
Země
Rychlonožka

Doporučte kemp Umag

@Prostatik ~ Na rychlou otočku z ČR je to do Umagu moc fajn. Jsou tam hodně pěkné kempy, dobře vybavené, připravené na rakouské turisty - Camping Park Umag, ten asi myslíš. A za sebe rozhodně doporučuju. Pláže tam nejsou úplně nejlepší (vybetonované plošiny nebo horší přístup do vody), ale zachraňují to luxusní kempy se zátokami a uměle vytvořenými písečnými mini jezery/plážemi. Najdeš tam okolo plno aktivit - tenis, beach volejbal, dětská hřiště.
Na lehkou cykloturistiku nebo brusle naprosto super destinace. Mrkni např. na komplex Sol Stella Maris, tam se dá příjemně strávit den (do komplexů je volný vstup, mám zkušenost, že nikdo neřeší, kde jste ubytování), ubytovat se můžete samozřejmě v levnějším kempu v blízkém okolí.
A pak doporučuju Rovinj a Poreč - pěkná města na výlet, a pokud budete chtít něco víc, dá se jet takovým tím rychlým velkým katamaranem na jednodenní výlet do Benátek - cena asi 60 euro.
(před 3 lety)
Země
Grizlík

Kočárek na výlety

@Anna111 ~ S manželkou jsme koupili kočárek Thule, díky kolům a nízké váze, zvládá v pohodě hory, parky, cokoli. Navíc se skvěle skládá.
(před 3 lety)
Ostatní
Rychlonožka

Mercado dos Lavradores - tržnice Funchal

@Emma000 ~ Pokud máte možnost, tak tržnici určitě navštivte, je tam tolik ovoce, ryb, květin a dalších věcí až oči přechází. Bohužel ceny jsou často opravdu přemrštěné a za kilo ovoce dáte i 20 euro.
(před 3 lety)
Země
Rychlonožka