Letenka do Izraele v březnu nebo dubnu za 3 598 Kč

za 3 598 Kč
aerolinky Wizz Air
termín březen / duben 2015
přestupy bez přestupů
Zobrazit nabídku
Upraveno
Letenka do Izraele v březnu nebo dubnu za 3 598 Kč

Za 3 598 Kč lze do Tel Avivu odletět v datech 2. 3. nebo 6. 3. 2015 s návratem 16. 3. 2015. Za 4 098 Kč můžete letět 9. 3. až 16. 3. 2015.

Vízum

O vyřízení víza se starat nemusíte, pokud v Izraeli nehodláte strávit více než 3 měsíce.

Jak se zabavit?

  • První doporučenou návštěvou je určitě Jerusalem. Je to místo, kde se prolínají tři náboženství a vedle sebe bydlí muslimové, křesťané a židé.
  • U muslimské čtvrti najdete tržiště, kde potěšte své smysly vůní a chutí halvy, hummusu, čerstvě opečeného chleba a dalších místních specialit.
  • U zdi nářku se denně modlí tisíce lidí. Mimo to také můžete sepsat na malý papírek svou prosbu k Bohu a schovat jej mezi kameny této mnohaleté zdi.
  • Chrám Božího hrobu je jedním z nejvýznamnějších chrámů v křesťanské historii. Pokud si chcete toto posvátné místo užít o samotě, musíte přijít brzy ráno. Kolem 9 už jsou tu první návštěvníci, turisté a poutníci.
  • Více podrobností o památkách Jeruzalému naleznete například na mundo.cz
  • Udělejte si aspoň 3 denní výlet k mrtvému moři. Víte jak se říká, že jistý pán uměl chodit po vodě? Jakmile se ocitnete v mrtvém moři, pochopíte, co se tím myslí a opravdu můžete dojít až do Jordánu, který je vidět z pobřeží. To ale raději nezkoušejte, v té vodě byste se totiž neměli zdržovat déle než půlhodiny.

Good to know

Jerusalem tvoří stovky malých uliček bez jakéhokoliv logického uspořádání, tudíž ztratit se tu není vůbec žádný problém.Některé čtvrti jsou méně bezpečné, ale nemusíte se bát. Hlavně mějte na vědomí, že lidé jsou zde velmi religiózní a je tu velká koncentrace ortodoxních věřících. Slečny musejí být oblečené tak, aby měli pokryta kolena a ramena, někdy i hlavu. Když jste na půdě Jerusalemu, jste v jiném světě. Pokud budete respektovat pravidla tohoto světa, nic se vám nestane.Nezapomeňte na Šabat! Každou sobotu celý Izrael odpočívá a nepracuje, samozřejmě jsou výjimky. Je tu určitý seznam prací, které se o šabatu nesmějí vykonávat, viz.wikipedia.

Alternativy a další informace

Tipař

Tipař


Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů