Tel Aviv od 11 690 Kč
Zobrazit zájezdy
Vyhledejte levné letenky
   Pasažéři
   Pasažéři

   Tel Aviv Ben Gurion

   Mezinárodní letiště Ben Gurion, známé též pod názvem Natbag, je největším a zároveň nejvytíženějším letištěm v Izraeli. Leží zhruba 15 kilometrů od centra Tel Avivu u obce Lod. Své základny zde mají aerolinky El Al, Israir Airlines, Arkia Israel Airlines a Sun d'Or International Airlines.

   Informace o letišti Tel Aviv Ben Gurion

   Web www.iaa.gov.il
   IATA TLV
   ICAO LLBG
   Místo Tel Aviv, Izrael
   Časový posun 1 hodina oproti ČR
   Aktuální čas 07:08, 17. 05. 2022
   Vzdálenost 2 636 km od Prahy

   Aktuální letový provoz

   Jak se dostat z/na letiště

   Nejrychleji se do centra Tel Avivu dostanete vlakem, který vyjíždí ze zastávky v přízemí terminálu 3. Vlak jezdí nonstop 24 hodin denně v intervalu 30 minut. Do centra Tel Avivu se dostanete za 20 minut. Pozor, o šabatu vlak nejezdí vůbec. V tomto období lze využít jen taxi nebo soukromé autobusové společnosti. Jednosměrná jízdenka stojí 16 NIS (100 Kč), zpáteční je za 25,5 NIS (162 Kč). O něco levnější jsou jízdenky při nákupu předem online. Spojení lze vyhledat a jízdenky zakoupit na webu izraelských drah.

   Autobusovou dopravu každý den včetně šabatu nabízejí společnosti Egged, Kavim, Metropoline a Afikim.

   Využít lze také soukromou taxi službu, která jezdí nonstop i o šabatu. Cenu za taxi si můžete předem spočítat zde.

   Oblíbeným způsobem, jak procestovat Izrael, je po vlastní ose vypůjčeným automobilem. Přímo na letišti najdete kanceláře několika půjčoven automobilů.

   Služby na letišti

   Na letišti je množství restaurací s izraelským i mezinárodním jídlem. Najdete zde také kavárny i všechny známé řetězce s rychlým občerstvením. Nakupovat můžete suvenýry, kosmetiku, cestovatelské potřeby, elektroniku i duty free zboží. Najdete zde bankomaty, směnárny, turistické informace, půjčovny automobilů, lékárnu, nabíjecí stanice pro vaší elektroniku, kuřácké zóny, lékařskou službu, úschovny zavazadel, neomezenou Wi-Fi zdarma, dětský koutek a vybavené místnosti pro rodiny s dětmi.

   Úschovny zavazadel jsou na terminálu 3 v podlaží G u parkovišť „Vineyard“ a „Orchard“ a u duty free v křídle B. Za uložení zaplatíte od 10 do 100 NIS (65 až 650 Kč) dle velikosti a doby uložení. Za poplatek si můžete odpočinout v některém z VIP salonků. Sprchy za poplatek najdete ve VIP salonku King David El-Al Lounge. V bezprostřední blízkosti letiště je několik hotelů.

   Letenky

   Z Prahy lze letět přímým letem se společností SmartWings, která nabízí letenky za standardní ceny od 6 500 Kč za zpáteční let. Vzhledem k poměrně velké konkurenci letů z okolních zemí však ceny v akcích mohou spadnout až na částky kolem 4 000 Kč.

   Levnější alternativou je odlet právě z okolních zemí. Nejvýhodnější odlety jsou z Budapešti, Krakova a Vídně odkud létají nízkonákladové společnosti Wizz Air a Ryanair. Ty nabízejí zpáteční letenky standardně za ceny těsně pod 2 000 Kč.

   Další možností je let z Prahy s přestupem, například řecká společnost Aegean airlines nabízí zpáteční letenky od 3 500 Kč.

   Cena letenky vždy závisí na konkrétním dopravci, sezóně i předstihu, s jakým letenku kupujete.

   Další informace, které se mohou hodit

   Letiště je pro cestující otevřeno nonstop. Letiště má dva terminály, jeden pro domácí a nízkonákladové lety a druhý pro lety mezinárodní. Mezi terminály jezdí autobus zdarma.

   Letiště v Tel Avivu má jedny z nejpřísnějších bezpečnostních norem na světě a příletové i odletové kontroly se mohou poměrně dost protáhnout. Návazné transporty při příletu plánujte s dostatečnou rezervou a při odletu se na letiště dostavte s dostatečným předstihem.

   Přílety a odlety

   Sledovat přílety a odlety můžete pohodlně z domova. Stačí znát číslo letu, které se skládá z kódu aerolinky (obvykle dvě písmena, případně kombinace písmena a čísla) a pak samotného čísla konkrétního letu (dvě, tři nebo čtyři číslice), například OK 0701 (let Czech Airlines z Madridu do Prahy). Toto je vždy uvedeno na letence.

   Byl Vám zrušen nebo zpožděn let?

   Ověřte si nárok na odškodnění za zpoždění letu nebo zrušení letu. Výše náhrady může dosáhnout až 600 € a lze o ni požádat až 3 roky zpětně. Zdarma si zkontrolujte výši náhrady online.

   Související diskuze

   Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

   Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.