Island od 22 707 Kč
Zobrazit zájezdy

Letenky z Prahy na Island a zpět za 4 671 Kč

Zpáteční letenka
Keflavik (Keflavík)
za 4 671 Kč
aerolinky Lufthansa
termín 28. 5., 30. 5., 6. 6. - 6. 6., 7. 6., 11. 6., 13. 6.
přestupy bez přestupů
Zobrazit nabídku
Upraveno
Letenky z Prahy na Island a zpět za 4 671 Kč

Island, země ledovců, aktivních sopek, fjordů, vodopádů a nedostupných hor, obklopený nekonečnými vodami atlantického oceánu v červnu, po dlouhé zimě, ožívá a odkrývá všechny své krásy.

Ať už mezi vaše koníčky patří jízda na horských kolech, pěší turistika, jízda na koni, rafting nebo pozorování velryb, na Islandu si každý milovník outdoorových aktivit příjde na své. A že Vás nebaví ani jedno z výše jmenovaných? Co třeba návštěva známých geotermálních lázní Blue Lagoon v lávových polích a objevování historie nejseverjněji položeného hlavního města na světě Reykjavíku?

Vízum / cestovní dokady

Pro vstup na Island nepotřebují občané ČR žádné povolení/vízum, postačí pas, případně občanský průkaz se strojově čitelnými údaji.

Doprava z letiště

Z letiště je možné se dostat autobusy Flybus, které Vás dovezou buď do hotelu nebo na hlavní autobusové nádraží v Reykjavíku. Na autobusové nádraží trvá cesta přibližně 50 minut a stojí od 350 Kč.

Doprava po ostrově

Stopem: islanďané jsou velmi ochotní a rádi Vám zastaví, avšak v některých místech můžete na auto čekat celé hodiny.Autobusem: pokud cestujete v menší skupince, nejlevnější a nejjistější dopravou po Islandu je bezpochyby autobus, kterým se v kombinaci s lodí či trajektem dostanete na všechna známá turistická místa.Jízdní řády a mapy zde a zdeLodí: eimskip.is Půjčeným autem: půjčení auta vyjde na Islandu poměrně draho a vzhledem k přírodním podmínkám má svá specifika. Velká většina komunikací jsou cesty prašné, mosty jsou jednosměrné (kdo dřív přijede, má přednost), je nutná zvýšená pozornost kvůli volnému pohybu ovcí a vyskytuje se zde množství slepých kopců, kdy nevidíte za horizont. Také pozor na silný vítr. Seznam půjčoven aut.

Co určitě vidět

 • nejvyšší islandský vodopádu Glymur
 • největší termální pramen v Evropě Deildartunduhver
 • národní parky Thingvellir, Jökulsárgljúfur , Snaefellsness nebo Skaftafell
 • tzv. Zlatý trojúhelník – tři místa, která musí každý turista na Islandu vídět, patří sem: vodopád Gullfoss, gejzírové pole a park Thingvellir
 • nejznámější gejzír Geysir a gejzír Strokkur
 • geotermální oblast Kerlingarfjöll
 • skanzen lidové architektury Glaumbaer
 • největší město serveru a druhé největší na ostrově Akureyri
 • jezero Mývatn, jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi
 • Lávové bludiště Dimmuborgir
 • Reykjavík
 • geotermální lázně Blue Lagoon

Více informací

Tipař

Tipař


Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů