Oslo od 13 299 Kč
Zobrazit zájezdy

Už jste byli lyžovat v Norsku? Leťte za 510 Kč

za 510 Kč
aerolinky Wizz Air
termín 21.1, 25.1, 28.1, 1.2, 4.2, 8.2
přestupy bez přestupů
Zobrazit nabídku
Upraveno
Už jste byli lyžovat v Norsku? Leťte za 510 Kč

Severočeši zajásají – z polské Vratislavi lze letět za 78 polských zlotých (přibližně 510 Kč) do Sandefjordu. Toto město se nachází asi 110 kilometrů jižně od Osla.

V ceně letenky je příruční zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm. Pro tuto cenu není (v některých termínech) potřeba členství ve Wizzair klubu.Oslo, jedno z největších, ale také nejdražších měst Evropy, je kromě norské přírody cílem mnoha turistů přijíždějících do skandinávie. Pokud jste milovníky lyžování a dalších zimních sportů, pak je tento tip na lednovou dovolenou právě pro Vás!

Jak do Vratislavi

Autobusem polskibus.com anebo i autem, protože letiště ve Wroclaw nabízí velice levné parkování.

Letiště Sandefjord

Je to malé letiště a zavírá vždy na 4 hodiny v noci (není tedy možné na letišti přespat). Nabízí ale wi-fi zdarma a i autobusové spojení zdarma na vlakové nádraží Sandefjordu. Také nabízí přímé autobusové spojení až do Osla, cena se pro dospělého pohybuje okolo 850 Kč (pozor, nabízí slevu pro studenty s kartou ISIC).

Co určitě vidět v Oslu

 • středověkou hradní pevnost Askerhus
 • radnici a budovu parlamentu
 • přístav
 • Galme Aker kirke, nejstarší budova ve městě s výbornou akustikou
 • třída Karl Johans s královským palácem a střídáním stráží
 • nákupní třída Bogstadvaien
 • rybníček Spikersuppa uprostřed města, kde se v zimním období bruslí
 • park Frognerparken, kde stojí asi 200 soch od Gustava Vigeland,
 • muzea, např. Muzeum lyží, Nobel Peace Centrum, Muzeum Henrika Ibsena, Národní galerie a muzeum Edvarda Mucha, Nasjonalgalleriet (největší umělecká sbírka norska), Vikingskip huset (expozice o vikingských lodích) a mnoho dalších muzeí
 • skokanský můstek Holmenkollen (jedna z nejvyhledávanějších atrakcí v Oslu)

Lyžování

 • Oslo Winter Park, který je největším lyžařským areálem v oblasti a je dostupný metrem č. 1 pouhých 20 minut z centra Osla, více info zde
 • Oslo Ski Center, cca hodinu z centra Osla, jezdí tam také veřejná doprava, ale musí se přestupovat.

Doprava po Oslu

Oslo nabízí několik způsobů dopravy ve městě a kolem města (a do ski areálů), od autobusů až po trajekty. Pří delším pobytu se určitě vyplatí zakoupit Oslo Pass, který vám umožní kromě neomezeného využívání veřejné dopravy i vstupy do různých muzeí a využití dalších atrakcí bezplatně nebo se slevou.Z letiště se nejrychleji dostanete rychlovlakem, za cca 20 minut. Je možné jet i autobusem nebo normálním vlakem, ale cesta je poněkud delší.

Tip

Pokud chcete jakoukoliv praktickou informaci o Oslo nebo si odložit zavazadla, využijte kancelář Use It, kde mají každý den kromě neděle otevřeno a můžete si tam i zadarmo odložit zavazadla. Poradí vám prakticky s čímkoliv.

Více informací

Tipař

Tipař


Hlídací papoušek

Ohlídejte si nové akční nabídky

Stačí pár vteřin a žádné tipy vám neuniknou.


Komentáře

Buďte první, kdo článek okomentuje.

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš komentář a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte a vložený komentář se zveřejní.
  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů