Cesta do bulharska přes Maďarsko a Rumunsko

Vloženo: 4. října 2019
Poslední příspěvek: 9. října 2019
nový člen nový člen /
Srnec
nový člen nový člen / před 16 dny
Srnec
Dobrý den všem. Byl jste někdo v Rumunsku na Drákulově hradě Poenari? Kolik je vstupné a jak výstup asi netrénovanému člověku trvá? Prý je tam 1480 schodů. Dá se platit i např. EUR nebo jen Lei? Vystačím si v Maďarsku a Rumunsku na průjezd případně nocování jen s EUR nebo potřebuju Forinty a Lei? Děkuji za případné odpovědi.

2 odpovědi

vinhifi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
vinhifi
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 12 dny
vinhifi
před 12 dny
na prujezd Hu a RO tankovani a dokonce ubytovani stači vetšinou Eura a platební karta. jsou samozřejmě i vyjimky např mýtné přes Dunaj na Constatcu
Arne1
věrný člen věrný člen /
Arne1
věrný člen věrný člen / před 11 dny
Arne1
před 11 dny
@Srnec ~ Na Poenari není "prý" 1480 schodů, ale "skutečně" 1480 schodů. Platí se až nahoře. Je to zabíračka, zvláště pro lidi kteří mají nějaké problémy s koleny. Jestli výběrčí nahoře vezme € to netuším, já mám vždy lokální peníze. Kolik bylo vstupné si samozřejmě nepamatuju, ale nebylo nijak závratné.
Pokud budeš nocovat v soukromí, tak je to zase jen o dohodě jestli vezme € nebo tě požene k bankomatu.
Také budeš chtít cestou jíst, karta nebo € taky nemusí stačit. Vemte to podle nás (samozřejmě pravděpodobnost platby kartou je ve východních zemích větší než u nás, jsou tam rozvinutější), ne každá hospoda karty nebo eura vezme.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů