Vyhledejte dovolenou

Dovolená Andorra 2020

Jeden z nejmenších států Evropy, Andorra, leží ve východní části Pyrenejí, na pomezí Francie a Španělska. Je horským státem, jehož většina území se nachází v nadmořské výšce nad 1000 m. Do Andorry míří po celý rok mnoho milovníků horské přírody i sportovců, a díky velmi nízkým daním se stala i oblíbenou nákupní destinací. Krásná ledovcová jezera a malebná údolí bývají častým cílem letních horských treků. Nejznámějším údolím je Madriu-Perafita-Claror, které se pro svůj zachovalý středověký model kulturní krajiny dokonce dostalo na seznam UNESCO.

Andorra je i vyhlášenou lezeckou oblastí a zklamán nebude ani ten, koho přitahují ferraty. V zimě ožívají lyžařská střediska, jichž Andorra nabízí opravdu široký výběr. Kdo přijede do tohoto horského státečku spíše relaxovat, toho zajisté potěší městečko Caldea s termálními lázněmi vhodnými i pro rodiny s malými dětmi. Za pozornost však stojí i další městečka se specifickou pyrenejskou architekturou, kde lze mimo nakupování také posedět v některé z příjemných restaurací a ochutnat tradiční katalánskou kuchyni nebo místní speciality, mezi které patří zejména pstruzi z místních divokých řek i různé pokrmy z hub.

Mapa míst v Andoře

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Aktuální zájezdy do Andorry

Listopad 2020

od 9 323 Kč

Zobrazit zájezdy

Prosinec 2020

od 9 598 Kč

Zobrazit zájezdy

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Lyžování Andorra

Přeji dobrý den, jak je na tom, co se týče lyžování Andorra? Byl jste někdo někdy, jezdíte pravidelně? Jaké jsou vaše zkušenosti? Hodně jezdíme… Zobrazit více
TravelAddict
TravelAddict

Andorra la Vella - památky, turistika, počasí

Hezký čtvrtek, rád bych se zeptal, kdo jste navštívil hlavní město Andorry Andorra la Vella. Plánuji to až na jaro, jaké v tu dobu bude v Pyrenejích… Zobrazit více
TravelAddict
TravelAddict

Časté otázky před dovolenou v Andoře

Jaké cestovní doklady potřebuji do Andorry?

Země není v Evropské unii, a tak budete do Andorry potřebovat cestovní pas. Vstup do země pouze na občanský průkaz je teoreticky možný, ale pro jistotu doporučujeme mít s sebou i cestovní pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

V Andoře se platí eurem, bez problému zaplatíte platební kartou. Více o měně a cenách.

Jak se dostat do Andorry?

Vzhledem k tomu, že v Andoře není žádné letiště, a dokonce ani železniční síť, zbývají prakticky dvě možnosti, jak se sem dopravit: autobusem nebo autem. Cesta vede přes Německo a Francii nebo Německo, Francii a Španělsko. Více o cestě autem.

Potřebuji do Andorry očkování?

Do Andorry není potřeba žádné povinné očkování.

Jaký je časový posun v Andoře?

Mezi Andorrou a Českou republikou není žádný časový posun.

Jakým jazykem se mluví v Andoře?

Úředním jazykem je katalánština. Používá se také španělština a francouzština.

Jaké zásuvky jsou v Andoře?

Zásuvky jsou zde stejné jako všude v Evropě. Adaptér tedy není potřeba. Více o zásuvkách.

Jaké jsou ceny zájezdů do Andorry?

Ceny začínají na 0 Kč.


Destinace v Andoře