Andorra od 5 684 Kč
Zobrazit zájezdy

Čím a jak platit v Andoře

Čím a jak platit v Andoře

Jedete do Andorry? Čtěte dál a dozvíte se, jaká je měna v Andoře a kde si vybrat a vyměnit peníze. Zjistili jsme pro vás aktuální ceny ubytování, jídla i benzínu.

Andorra měna

Ačkoliv Andorra není v Evropské Unii, přijala za svou měnu euro.

Bankomaty a platba kartou

Platit kartou je možné téměř ve všech hotelech, kavárnách, supermarketech a restauracích. Ani vybrat si není problém, hustou síť bankomatů najdete po celé zemi.

Kde a jak vyměnit peníze

Pokud máte banku bez poplatku za výběr v zahraničí, bývá nejvýhodnější vybrat si peníze přímo z bankomatu. Jinak můžete vyměnit eura ve směnárně jak v Česku, tak přímo v Andoře. Aktuální kurz najdete zde.

Andorra ceny potravin

V porovnání s Českou republikou jsou ceny jídla v Andoře o něco vyšší. To platí jak pro menu v restauracích, tak pro ceny potravin v supermarketech.

  • bochník chleba – 1,3 €
  • jablka 1 kg – 1,5 €
  • voda 1,5 l – 0,5 €
  • místní pivo v supermarketu 0,5 l – 0,8 €
  • pivo v restauraci – 3 €
  • cappuccino – 1,8 €
  • jídlo v levné restauraci – 11 €

Ceny ubytování

Nejlevnější je noc strávená v kempu. Ceny začínají na 15 € za dvě osoby. Dvoulůžkový pokoj v tříhvězdičkovém hotelu vás vyjde na 30 – 60 €. Ceny luxusních pětihvězdičkových hotelů začínají na 70 € za dvoulůžkový pokoj na noc.

Ceny dopravy

V zemi funguje síť pohodlných autobusů spojujících města i vesnice. Lístek stojí od 1,30 € do 4,10 € podle vzdálenosti. Jízda taxíkem začíná na 2,60 € a zaplatíte kolem 1,15 € za kilometr. Pokud se do Andorry chystáte autem, zde zjistíte aktuální ceny benzínu a nafty.

Ceny služeb

V Andoře je veliký výběr sportovních a adrenalinových zážitků a aktivit jak pro děti, tak pro dospělé, jsou ale poměrně drahé. Denní skipas v oblasti Grandvalira stojí 51 € pro dospělého a 35 € pro dítě. Go karting vás vyjde na 17 € za 10 minutovou jízdu a krátká projížďka na poníkovi kolem 7 €.

Spropitné

Dávat spropitné je slušnost. V restauracích, kavárnách a taxících se za dobré služby očekává spropitné asi 10 %.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce