Andorra od 4 394 Kč
Zobrazit zájezdy

Cestovní doklady do Andorry

Cestovní doklady do Andorry

Chystáte se do Andorry a nevíte, jaký doklad pro vstup do země budete potřebovat? Pokud se obáváte zdlouhavého zařizování víza, máme pro vás dobrou zprávu. Vízum není třeba, stačí vám jen cestovní pas.

Země není v Evropské unii, a tak je cestovní pas do Andorry třeba. Platnost pasu by měla být minimálně po dobu plánovaného pobytu. Vstup do země pouze na občanský průkaz je teoreticky možný, ale pro jistotu doporučujeme mít s sebou i cestovní pas.

Andorra vízum

Přestože Andorra není ani v Evropské Unii ani Schengenském prostoru, pro cesty trvající do 90 dní nepotřebují občané České republiky vízum. Chcete-li zůstat v zemi déle, musíte si na místním úřadě zažádat o rezidenci.

Cestování s dětmi

I děti potřebují cestovní doklad, nezapomeňte jim před cestou zařídit vlastní cestovní pas. Více tipů pro cestování s dětmi se dozvíte v samostatném článku.

Cestování se zvířaty

Chcete-li vyrazit se svým zvířecím mazlíčkem, bude muset mít mikročip, očkování proti vzteklině a zvířecí pas.

Celní předpisy

Ze země je povolené vyvážet max. 1 kg kávy, 200 g čaje, 5 litrů vína nebo 1,5 litru tvrdého alkoholu, 300 ks cigaret, 75 g parfému nebo 375 ml kolínské vody. Další limity se vztahují na vývoz mléka, masa, másla, sýrů a sladkostí.

Více informací pro cestu do Andorry najdete na ministerstvu zahraničních věcí ČR.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce