Barbados dovolená 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Barbados

Dovolená Barbados

Ostrovní stát Barbados leží nejvýchodněji v Karibské oblasti. Jeho nejbližšími sousedy jsou ostrovy Svatý Vincenc a Grenadiny a Svatá Lucie. Barbados se vyznačuje především bohatou faunou a krásným mořským pobřežím. Právě díky azurové vodě jezdí každoročně na ostrov mnoho turistů. Na Barbadosu si zaručeně nenechte ujít historické památky, místní speciality a rytmickou hudbu bubnů. Obyvatelé ostrova takzvaní Bajans jsou totiž výbornými muzikanty.

Pro aktivnější dovolenou si můžete na ostrově zahrát golf, tenis, windsurfing, trekking, ale vyzkoušet i potápění a nejrůznější další jiné vodní sporty. Za navštívení stojí hlavní město Barbadosu Bridgetown. Cestování po ostrově je nejbezpečnější veřejnou dopravou nebo taxislužbou. Při zapůjčení motorového vozidla, je zapotřebí mít mezinárodní řidičský průkaz platný po dobu jednoho roku a myslet na to, že tu platí jízda vlevo. Ovšem nejlevnější způsob přepravy je přeci jen autobusem, popřípadě zapůjčení jízdního kola, na kterém můžete poznávat krásy Barbadosu. Úředním jazykem je na ostrově angličtina a hlavní měnou je barbadoský dolar. Platit však lze i americkým dolarem.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy na Barbados?

Aktuálně naleznete nabídku dovolené na Barbados od Invia.cz, TravelPortál.cz.

Jaké jsou ceny zájezdů na Barbados?

Ceny začínají na 33 651 Kč, nejdražší zájezd stojí 249 990 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce all inclusive, bez stravy, plná penze, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici jsou na Barbados tyto typy dopravy letecky (z Prahy), vlastní.

Jaké cestovní doklady potřebuji na Barbados?

Pro pobyt za účelem cestování, dovolené nebo návštěvy přátel, který nepřesáhne délku 90 dní, vám bude stačit platný cestovní pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou Barbadosu je barbadoský dolar. Bez problémů je možné využívat i americké dolary. Platba kartou je rovněž bez jakýchkoliv problémů. Více o měně a cenách.

Potřebuji na Barbados očkování?

Na Barbados není potřeba žádné povinné očkování. Přesto existuje seznam doporučených vakcín, které je vhodné brát v úvahu. Více o očkování.

Jakým jazykem se mluví na Barbadosu?

Úředním jazykem Barbadosu je angličtina.

Jaké zásuvky jsou na Barbadosu?

Zásuvky jsou severoamerického typu, budete tedy potřebovat adaptér.