Barbados od 77 768 Kč
Zobrazit zájezdy

Bezpečnost a očkování na Barbados – rady a tipy

Bezpečnost a očkování na Barbados – rady a tipy

Očkování na Barbados je v některých případech nutností a vždy je doporučován vakcinační cestovatelský základ, stejně jako dodržování základních hygienických a bezpečnostních pravidel. Pojďte zjistit více informací a dozvědět se důležité tipy, které se vám při návštěvě této lokality budou hodit.

Očkování na Barbados

Pokud cestujete na Barbados, měli byste znát i zdravotní poučení. V zemi se vyskytuje žlutá zimnice, proti které je nutné očkování v případě, že cestovatel přijíždí ze zemí: Bolívie, Brazílie, Francouzská Guayana, Kolumbie, Panama, Peru, Surinam a Venezuela. Vakcína, která má dobu účinnosti deset let, musí být aplikována nejméně deset dní před vstupem na území Barbadosu. Jiné povinné očkování není, doporučený je však cestovatelský základ, tedy proti hepatitidě A, B a břišnímu tyfu. Také si zkontrolujte vakcinaci proti tetanu a to, zda máte vše poctivě zapsáno v očkovacím průkazu.

Při každé cestě do exotické destinace je doporučené dbát na zvýšené hygienické návyky. Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozornilo občany, že během ledna 2016 byly na Barbadosu potvrzeny případy nakažení virem ZIKA. Také je zde výskyt komárů přenášejících horečku dengue. Nejlepší ochranou proti nim je použití vhodného repelentu, díky kterému se vyhnete i nepříjemnému štípání hmyzu.

Hygiena a lékařská péče

 • Úroveň zdravotnictví je vysoká, ale ošetřující lékaři očekávají okamžitou úhradu za provedené úkony.
 • Je dobré mít předem uzavřené dobré cestovní pojištění.
 • Nezapomeňte si na cestu přibalit lékárničku se základním zdravotním vybavením.
 • Voda na Barbadosu je nezávadná a řadí se k těm nejčistším na světě díky přirozené filtraci vápencovým a korálovým podložím.
 • Mléko je pasterizované a mléčné výrobky jsou bezpečné pro konzumaci.
 • Dodržujte hygienické návyky, jako je pravidelné mytí si rukou i zeleniny a ovoce před jejich konzumací.
 • Potraviny jsou celkově nezávadné, ale nekonzumujte raději jídlo dlouho uložené na slunci nebo jevící známky zkažení.

Bezpečnost a praktické informace

Specifikem ostrova Barbados je to, že muži jeví velký zájem o dívky, které mohou být až nepříjemně obtěžovány místními obyvateli (nazýváni jako Bajans), jež jim nabízejí sex za úplatu i za bílého dne. V klubech pak naopak očekávají, že je budou dámy z Evropy zvát na drink a platit jim útratu. Jinak na vás žádné větší nástrahy nečekají.

Při cestování do dražších lokalit se všeobecně snižuje riziko kriminality. Bezpečnost na Barbadosu je tedy na dobré úrovni a to i ve srovnání s Českou republikou. Jako turistovi vám nehrozí nic, a byť se v poslední době vyskytlo několik únosů právě turistů, jedná se o výjimečné situace. Je dobré si však zde, stejně jako v jiných turisticky oblíbených destinacích, dávat pozor na drobné krádeže. Pokud se budete držet několika základních pravidel, můžete navštívit Barbados úplně bez starostí a bez obav.

 • Noste u sebe vždy pouze potřebnou hotovost a dobře si hlídejte platební kartu. Část své finanční rezervy si nechte v hotelu v trezoru.
 • Zhotovte si kopii svého cestovního pasu, letenek a dalších dokladů.
 • Při pohybu městem si dávejte pozor na cennosti, jako je například elektronika nebo šperky, a nenoste je na viditelných místech mimo vaši kontrolu.
 • Svá zavazadla nenechávejte bez dozoru a to ani ve veřejném prostoru hotelu, na letišti nebo na pláži.
 • V noci se držte hlavních ulic a nepohybujte se sami v opuštěných částech ostrova a jeho měst.
 • Vyhněte se konzumaci drog a jejich držení – na Barbadosu je to zákonem zakázáno a přísně trestáno.
 • Mějte pro případ jakéhokoliv problému zaznamenané možnosti kontaktu na složky jako je velvyslanectví, ambasáda a policie a zaregistrujte se do dobrovolné databáze DROZD.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce