Cestovní doklady na Barbados

Cestovní doklady na Barbados

Chystáte se cestovat na Barbados a nevíte, jak je to s doklady a zda potřebujete vízum? Máme pro vás dobrou zprávu – pokud zemi navštívíte na dobu kratší než tři měsíce, není nutné si vízum zařizovat. Cestovní pas je však nutností v každé situaci. Nezapomeňte si dopředu zkontrolovat jeho platnost.

Vízum, pas a další cestovní dokumenty

Česká republika a také další státy Evropské unie mají s Barbadosem dohodnutý časově omezený bezvízový styk. Pokud do země cestujete na dobu kratší než 90 dní, nemusíte si na Barbados vízum zařizovat. V případě, že zde hodláte strávit delší čas než 3 měsíce v rámci půl roku, této povinnosti se již nevyhnete. Při každém cestování do zahraničí je dobré znát všechny podmínky a brát v úvahu i účel vaší návštěvy.

Vízum na Barbados totiž nepotřebujete jen tehdy, pokud je záměrem vaší cesty turismus nebo rekreace. Na osoby cestující za účelem vykonávání výdělečné činnosti se bezvízová dohoda nevztahuje. Ministerstvo zahraničních věcí ČR navíc doporučuje si před cestou ověřit, zda se podmínky pro vstup na území cizího státu nezměnily.

Bez ohledu na to, zda je pro vaši cestu vízum požadováno či nikoliv, je třeba splnit i další požadavky na hranicích. Nezbytnou nutností jsou cestovní doklady. Ty mějte pro případ potřeby připravené po celou cestu u sebe, například v příručním zavazadle. Pas na Barbados, stejně jako do jiných zemí mimo EU, je vyžadovaný a není možné bez něj vycestovat. Povinnost se týká dospělých i dětí. Také si zkontrolujte s dostatečným časovým předstihem datum jeho expirace.

Platnost pasu musí být alespoň 6 měsíců po vstupu na Barbados. Při odletu ze země je nutné zaplacení takzvané odletové daně, která činí cca 12,50 USD. Zakázaný je dovoz zbraní, střeliva, zemědělských produktů a množstevně regulovaný dovoz alkoholu, cigaret a doutníků i parfémů.

Pas pro děti

Všechny děti bez rozdílu věku musejí cestovat na svůj vlastní doklad. Vyčerpávající informace o tom, kde nechat pas dětem vystavit, kolik to stojí, jak dlouho to trvá a jaké k žádosti potřebujete náležitosti, uvádí článek o cestování s dětmi.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce