Dovolená Alexandria - Egypt 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:

Omlouváme se, ale aktuálně tomuto filtru neodpovídají žádné zájezdy.

Dovolená Alexandria - Egypt

Alexandria je po Káhiře největším městem Egypta. Díky více jak 3 milionům obyvatel je Alexandria považována za kosmopolitní město. V samotném centru krom velkého množství obchodů najdete i autobusové a vlakové nádraží. Veřejnou dopravou se však po městě nedoporučuje turistům přepravovat, a to z důvodu velmi časté přeplněnosti. Dva přístavy se pak nachází na západě a východě města. Západní přístav je určen dopravním a výletním lodím a Východní přístav obklopují rybářské lodě.

Alexandria je výjimečným městem také, co se památek týká. Ať už si vyberete jeden ze zájezdů last minute nebo first minute, vždy budete moci zamířit i k pevnosti Quait Bey, ke katakombám Kum el-Shuggafa, k římskému amfiteátru, k Alexandrijské knihovně, k paláci Montazah či k římskému muzeu. Nechat ujít byste si neměli také mešitu Abú el-Abbás a muzeum s tisíc let starými exponáty, kde mimo mramorových soch a papyrů uvidíte také mumie a sarkofágy.

Do Alexandrie však mnohé lákají i pláže a moře. Pláže ve městě najdete písčité a moře krásně azurové, ovšem tak jako po téměř celém egyptském pobřeží. Ne nadarmo mnozí zavítají do Egypta právě kvůli potápění a krásnému podmořskému světu.