Egypt od 7 590 Kč
Zobrazit zájezdy

Zdravotní rizika a očkování při cestě do Egypta

Zdravotní rizika a očkování při cestě do Egypta

Pokud letíte do Egypta z evropských zemí, neplatí pro vás žádné povinné očkování. Postačí vám běžné cestovní vakcíny. Setkat se ale můžete i se zdravotními problémy, jako je například faraonova pomsta, proti kterým se očkovat nelze… nebo ano?

Očkování do Egypta

V současnosti neexistuje povinné očkování pro cestovatele z evropských států. Doporučené je cestovatelské minimum na žloutenku typu A a B, břišní tyfus a tetanus (pokud od vaší poslední vakcíny uběhlo více než 15 let). Cestovatelé z některých zemí amerického kontinentu a jižní Afriky musejí předložit doklad o očkování na žlutou zimnici.

Faraonova pomsta má také ”svoje očkování”

Faraonově pomstě (nepříjemným trávicím potížím způsobeným bakteriemi) a její prevenci jsme věnovali speciální článek. Proto jenom připomeneme, že před cestovetelskými průjmy vás z velké části ochrání očkování proti choleře. Je pak na individuálním uvážení a radách lékaře, co je pro tělo menší zlo.

Další rady, jak přežít dovolenou v Egyptě ve zdraví

  • Vyhněte se hodně vychlazeným nápojům a přílišné klimatizaci - kromě průjmů Češi v Egyptě nejvíc trpí nachlazením kvůli velkým rozdílům teplot v klimatizovaných budovách a venku. Pokud už se nastydnete, v místních lékárnách je volně dostupný např. Panadol.
  • Dbejte na dobrou ochranu před sluncem. Používejte krémy s vysokým UV faktorem, spálit se můžete i když je zataženo!
  • Dodržujte důsledně pitný režim (a teď nemyslíme alkoholické nápoje :-))! To platí dvojnásob v případě, že se u vás projeví střevní problémy.
  • Vždy si před cestou zařiďte dobré pojištění.
  • V případě, že vám volně dostupné léky nepomohou, využijte služeb hotelového lékaře.

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Přečtěte si další informace

V průvodci neleznete užitečné informace o zemích, které pravidelně aktualizujeme

Zobrazit všechny průvodce