Vyhledejte dovolenou

Dovolená Arbatax - Itálie 2020/2021

Arbatax je rybářská osada, která je prakticky součástí města Tortoli a leží na východním pobřeží ostrova Sardinie. Je oblíbeným turistickým cílem a také důležitým trajektovým přístavem spojujícím Sardinii s italskou pevninou. Okolí města se pyšní krásnými plážemi s jemným bílým pískem, mezi kterými vyniká zejména Porto Frailis. Ta je pověstná neopakovatelnou hrou barev, kterou vytváří sluneční svit spolu s mořskou hladinou a útesy z červené žuly. Na své si zde přijdou nejen milovníci plážové relaxace, ale i vyznavači vodních sportů. K oblíbeným aktivitám patří také slézání útesů vypínajících se nad mořem. Arbatax je i dobrým výchozím bodem pro pěší turistiku.

Mapa míst

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.

Časté otázky před dovolenou

Jaké jsou ceny dovolených v oblasti Arbatax?

Ceny začínají na 0 Kč.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Do Itálie můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

V Itálii se platí eurem, na italských silnicích i na drtivé většině míst je možné platit bez problémů kartou. Více o měně a cenách.

Jak se dostat do Itálie?

Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Itálie. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.

Potřebuji do Itálie očkování?

Do Itálie není potřeba žádné povinné očkování.

Jaký je časový posun v Itálii?

Mezi Itálií a Českou republikou není žádný časový rozdíl.

Jakým jazykem se mluví v Itálii?

Úředním jazykem je italština, běžně se však domluvíte také německy, francouzsky a anglicky. Více o jazyku a základních frázích.

Jaké zásuvky jsou v Itálii?

U nově postavených budov jsou již ve velké míře instalovány klasické eurozásuvky, ve většině hotelů i apartmánů však najdete ještě staré italské zásuvky – tři kolíky nad sebou. Redukce se vám tedy bude hodit. Za drobný obnos lze pořídit i přímo na místě. Více o zásuvkách.