Vyhledejte dovolenou

Dovolená Chia - Itálie 2020/2021

Pokud hledáte pro svou dovolenou klidnou lokalitu, Chia je tou pravou volbou. Oproti severu Sardinie může být jižní část ostrova balzámem na duši. Čas zde plyne tak nějak pomaleji, místní jsou přátelští a atmosféra dává zapomenout stresům všedního života. Pobřeží s bílým pískem je lemováno romantickými zátokami, díky kterým se sem návštěvníci rádi vrací. Ubytovat se tu můžete v pěkném hotelu, soukromém apartmánu nebo kempu. Nakoupíte si v marketu, menších obchůdcích nebo si zajdete na jídlo do dobré italské/rybí restaurace. Zajímavostí destinace jsou písečné duny. Místy můžeme i narazit na pozůstatky fénického či římského osídlení. Sportovněji založení ocení, že oblast je protkaná cyklistickými a turistickými stezkami.

Mapa míst v Chia

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.

Časté otázky před dovolenou v Chia

Jaké jsou ceny dovolených v oblasti Chia?

Ceny začínají na 0 Kč.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Itálie?

Do Itálie můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

V Itálii se platí eurem, na italských silnicích i na drtivé většině míst je možné platit bez problémů kartou. Více o měně a cenách.

Jak se dostat do Itálie?

Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Itálie. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.

Potřebuji do Itálie očkování?

Do Itálie není potřeba žádné povinné očkování.

Jaký je časový posun v Itálii?

Mezi Itálií a Českou republikou není žádný časový rozdíl.

Jakým jazykem se mluví v Itálii?

Úředním jazykem je italština, běžně se však domluvíte také německy, francouzsky a anglicky. Více o jazyku a základních frázích.

Jaké zásuvky jsou v Itálii?

U nově postavených budov jsou již ve velké míře instalovány klasické eurozásuvky, ve většině hotelů i apartmánů však najdete ještě staré italské zásuvky – tři kolíky nad sebou. Redukce se vám tedy bude hodit. Za drobný obnos lze pořídit i přímo na místě. Více o zásuvkách.